20-12-2011 r. Wersja do wydruku  

Spotkanie wigilijne

 

 

 

 

 

 

Dnia 17 grudnia 2011 roku w Dolsku odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków ochotników powiatu śremskiego. Spośród zaproszonych gości przybyli:

-         Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka,

-         Przedstawiciel Burmistrza Książa,

-         Przedstawiciel Wójta Brodnicy,

-         Komendant Powiatowy PSP w Śremie Sławomir Drozd,

-         Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Grebin,

-         Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Dolsku Wojciech Michałowski.

 

Strażacy w asyście orkiestry dętej z Książa Wlkp przemaszerowali z Placu Wyzwolenia do kościoła parafialnego, gdzie Ks. Proboszcz Tomasz Buliński i Kapelan strażaków Ks. Henryk Schwanke odprawili mszę świętą w intencji strażaków. We mszy świętej uczestniczyło 11 pocztów sztandarowych. Po mszy świętej odbyło się spotkanie w Villa Natura.

 

W czasie uroczystości Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Grebin odznaczyli „brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa” druha Marka Pucher Z OSP Dolsk. Druh Marek Pucher podczas dożynek gminnych w Lubiatowie w 2011 roku udzielił fachowej pomocy medycznej i jednocześnie przyczynił się do uratowania życia.

 

W dalszej części Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk oraz goście złożyli życzenia świąteczne i noworoczne strażakom, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem.

 

Powiatowe spotkania opłatkowe strażaków odbywają się corocznie i przebiegają w bardzo serdecznej i miłej atmosferze. Organizatorem tegorocznego spotkania opłatkowego był Zarząd Miejsko- Gminny Związku OSP w Dolsku.

 

Spotkanie sponsorowane było przez firmę M.W. Mróz, za co Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP w Dolsku oraz strażacy składają serdeczne podziękowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.