25-06-2012 r. Wersja do wydruku  

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

 Tegoroczne obchody Dni Ziemi Dolskiej „Wianki2012” otwarła bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość, która odbyła się w sobotę 23 czerwca na stadionie w Dolsku. Było to odsłonięcie pamiątkowej tablicy, dla uczczenia pamięci wybitnego zawodnika i działacza sportowego św. pamięci Jarosława Ciemniaka. Na uroczystość przybyli goście na czele z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk, Rodziną państwa Ciemniaków, Zarządem Klubu LKS „Zawisza” Dolsk, zaproszonymi drużynami „Orkana” Manieczki i „Sudetów” Międzylesie oraz przyjaciół i kolegów z boiska Pana Jarka.

W trakcie trwania uroczystości, krótki życiorys Pana Jarka przedstawił długoletni działacz i przyjaciel Pan Roman Szymański. Następnie złożono kwiaty pod tablicą. W imieniu Zarządu Klubu LKS „Zawisza” Dolsk kwiaty złożyli Pan Prezes Ryszard Ciszewicz, V-ce Prezes Janusz Szukalski i Sekretarz Pani Wioleta Kostuj, delegacja piłkarzy Dolska, w imieniu delegacji z Międzylesia kwiaty złożył długoletni działacz sportowy Krzysztof Dudek, w imieniu rodziny syn Przemysław. Następnie zajął głos pan Burmistrz oraz Pan Przemysław Ciemniak dziękując wszystkim za przybycie i pamięć o panu Jarku.

Przed uroczystości drużyna młodzików LKS „Zawisza” rozegrała towarzyski mecz z drużyną „Orkana” Manieczki wygrywając 4:2. Natomiast po uroczystości swój mecz rozegrały drużyny seniorów LKS „Zawisza” i „Sudetów” Międzylesie.

W Meczu padł remis 5:5.

Zarząd LKS „Zawisza” serdecznie dziękuje rodzinie Państwa Ciemniaków z udzielenie zgody i wsparcie, Panu Grzegorzowi Pachurce, który był inicjatorem i czynnie przyczynił się do powstania tablicy, Pani Zdzisławie Dłużak za pomoc w przygotowaniu uroczystości, przyjaciołom, kolegom z boiska oraz sponsorom, dzięki którym powstała tablica.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.