10-09-2012 r. Wersja do wydruku  

Zawody w powożeniu i pokaz sikawek konnych - Małachowo 2012

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę 8 września 2012 r. na łąkach użyczonych przez Gospodarstwo Rolne pana Waldemara Wrotyńskiego, odbyły się Zawody w powożeniu i pokaz sikawek konnych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk. Pomysłodawcą imprezy był Prezes OSP Małachowo Zbigniew Tomczak. Do swojego pomysłu przekonał Radę Sołecką, mieszkańców oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Małachowo, które przystępując do konkursu ofert na realizację zadania „Organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy” otrzymało na ten projekt dotację.

 

Do zawodów przystąpiło 28 zaprzęgów konnych z terenu wielkopolski. Rywalizowano w 4 konkurencjach. Zaprzęgi miały do pokonania parkur z 19 bramkami o różnej szerokości. O zwycięstwie decydował czas przejazdu i ilość punktów karnych. Nad przebiegiem zawodów czuwała para sędziów: Krzysztof Rembowski i Adam Markowski.

 

Nagrody w imieniu Burmistrza MiG Dolsk wręczała Pani Mirella Godawa Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich. Zawody zakończyła runda honorowa zwycięskich zaprzęgów. Dodatkowymi atrakcjami jakie przygotowali organizatorzy był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Dolsk. Druga cześć imprezy to przeprowadzona w formie zabawowej rywalizacja zastępów OSP z Kunowa, Małachowa i Smogorzewa w akcji gaśniczej przy użyciu sikawki konnej. Ciekawostką jest występ drużyny żeńskiej z Kunowa, która po raz pierwszy uczestniczyła w takim pokazie. Dziewczyny spisały się na „medal koloru srebrnego”, z małą pomocą swoich doświadczonych kolegów strażaków. Pierwsze miejsce przypadło drużynie ze Smogorzewa, a trzecie dla Małachowa. Puchary dla drużyn OSP ufundował Starosta Powiatu Śremskiego, a wręczał członek Zarządu Powiatu Pan Wojciech Dudziński.

 

Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Małachowa jak i całej naszej Gminy.

 

 

Pobierz wyniki zawodów:   Plik PDFPDF (21,1 kB)

 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom:

Aron Krzysztof Szczepaniak; SBL w Śremie; Rzeźnictwo - Wędliniarstwo Jacek Ciachowski; AUTOX - Leszek Czaplicki; Transport Cieżarowy - Mikołaj Juskowiak; W.S. Transport - Waldemar Stempniak; OSP Małachowo; Gospodarstwo Rolne - Waldemar Wrotyński; Skup Złomu Drzonek - Stanisław Krupa; Hanna i Zbigniew Roszkowiak; Józef Cichosz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja:

 11 września 2012 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.