18-09-2012 r. Wersja do wydruku  

SPRZĄTANIE ŚWIATA - DOLSK 2012

 

 

 

 

 

 

W piątek (14 września 2012 r.) w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku została przeprowadzona akcja „Sprzątania Świata”.

 

Uczniowie z klas I – III przygotowali plakaty pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę”, a następnie wraz z wychowawcami przeszli w eskorcie wozu strażackiego ulicami miasta Dolsk. Dołączyła się także grupa dzieci z oddziału przedszkolnego z opiekunem p. Ewą Stężycką.

 

Starsi uczniowie z klas IV – VI z nauczycielami wyjechali autokarem w okolice leśniczówki Miranowo, gdzie z wielkim zapałem sprzątali drogi i dukty leśne.

 

Po udanej akcji „Sprzątania Świata” czekała na wszystkich uczestników smaczna niespodzianka: drożdżówka i soczek.

 

15 września 2012 r. „Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk” oraz gimnazjaliści z opiekunami, strażacy z OSP Dolsk, członkowie Koła PZW Dolsk, Koła Łowieckiego Knieja oraz mieszkańcy Gminy Dolsk. sprzątali ulice Dolska i okolic - teren wokół jeziora oraz las w obrębie drogi do Miranowa. Sołectwo Lubiatowo dołączyło też do wspólnej zbiórki śmieci i surowców wtórnych. Zebrano makulaturę, złom i białe szkło.

 

Nowością w tym roku było sadzenie 20 młodych drzew - po pięć lip drobnolistnych, jarzębin, klonów i brzóz. Osiem zostało posadzonych przy jeziorze i na placu zabaw, dziewięć znalazło swoje miejsce u podnóża punktu widokowego, a trzy zostały przekazane młodzieży z Lubiatowa. Sadzeniem drzew w Dolsku zajęli się osobiście gimnazjaliści, którzy najliczniej przyłączyli się do akcji pod czujnym okiem opiekunów: Marii Schneider, Joanny Kaptur-Koniecznej i Jacka Worocha.

 

W październiku, w ramach akcji „Sprzątanie świata” Gimnazjum w Dolsku oraz Szkoła Podstawowa w Masłowie przystąpią do sprzątania liści kasztanowca.

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.