19-09-2012 r. Wersja do wydruku  

Uroczystość nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie

 

 

 

 

 

 

18 września 2012 r., Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50. rocznicę pożycia małżeńskiego.

 

Witając przybyłych na uroczystość gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirella Godawa złożyła wszystkim Jubilatom wyrazy szacunku i gratulacje doczekania tej jakże znaczącej rocznicy oraz życzyła dalszych, długich i pogodnych lat wspólnego życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych zamierzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. W spotkaniu, zorganizowanym w ośrodku „Villa Natura” w Dolsku, udział wzięli także Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk Pani Janina Pawełczyk oraz Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC.

 

Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wręczył kwiaty, listy gratulacyjne oraz specjalnie przygotowane upominki - pozycje książkowe i albumy związane z miastem i gminą Dolsk.

 

Uhonorowane pary małżeńskie to:

1.     Krystyna i Marian Bartkowiak

2.     Helena i Henryk Hyżyk

3.     Urszula i Zbigniew Łabenda

4.     Bronisława i Stanisław Napieralscy

5.     Teresa i Jerzy Nowaccy

6.     Bronisława i Kazimierz Szczepaniak

7.     Elżbieta i Jan Szczęśni

8.     Joanna i Henryk Wojtkowscy

 

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia pożycia małżeńskiego był specjalnie przygotowany na tę okazję przez młodzież z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku i pięknie przedstawiony montaż słowno-muzyczny.

 

Po części oficjalnej, przy wspólnym poczęstunku, wspominano czasy młodości dostojnych Jubilatów, lata wspólnego życia i wspólnych doświadczeń.

 

Pan Burmistrz, nawiązując natomiast do czasów obecnych, opowiedział o zmianach i największych inwestycjach, jakie czekają w najbliższych latach miasto i gminę Dolsk.

 

Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.