06-05-2013 r. Wersja do wydruku  

Majowy weekend na sportowo

 

 

 

 

 

 

1 maja - środa

 

Majowy weekend tradycyjnie rozpoczął się turniejem o Mistrzostwo Gminy Dolsk w Piłce Nożnej Drużyn Sołeckich. Pomimo niezbyt dobrej pogody, do Nowieczka zjechało się 11 drużyn reprezentujących swoje miejscowości. Drużyny zostały podzielona na dwie grupy: Gr A. (Nowieczek, Masłowo, Małachowo, Kotowo, Ostrowieczno) oraz Gr. B (Lubiatowo, Międzychód, Brześnica, Wieszczyczyn, Mełpin, Rusocin).

 

W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały drużyny Kotowo - Międzychód (1:3) i Mełpin – Masłowo (0:0) k.2:3. W meczu o Trzecie miejsce spotkały się drużyny Kotowa i Masłowa. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej strzelali zawodnicy Masłowa (3:2). W finale spotkały się drużyny Międzychodu i Mełpina. Finał rozstrzygnął się w regulaminowym czasie na korzyść Mełpina 1:0.

 

Wyniki:

I miejsce Mełpin (Mikołaj Maciejewski, Maciej Tama, Mateusz Siejek, Jarosław Jama, Patryk Zalewski, Arkadiusz Jankowiak, Błażej Grocholski, Arkadiusz Piotrowski), II miejsce Międzychód ( Dominik Marciniak, Kamil Marciniak, Michał Dworczak, Kuba Dworczak, Dawid Szydłowski, Dominik Łabrzycki, Kamil Wróblewski, Błażej Wróblewski, Tomasz Ksoń, Bartosz Rembielak III miejsce Masłowo ( Robert Wojtkowiak, Przemysław Wojciechowski, Dariusz Siejak, Michał Zieliński, Jarosław Erbert, Remigiusz Szyszka, Dawid Koralewski), IV miejsce Kotowo ( Adrian Szklanny, Jakub Paziewski, Szymon Gąsiorowski, Mateusz Szklanny, Adrian Hyżyk, Hubert Idkowiak).

 

Królem strzelców turnieju został zawodnik Międzychodu Bartosz Rembielak z 6-cioma bramkami na koncie. Nagrody wręczali Pani Przewodnicząca MiG Dolsk Janina Pawełczyk i pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka.

 

Serdeczne podziękowania dla Rady sołeckiej Nowieczka i Pana Grzegorza Pachurki za wzorowe sędziowanie Turnieju.

 

 

 

5 maja - niedziela

 

Powiatowa Liga Piłki Nożnej chłopców rocznik 2002 i młodsi

 

W niedzielny poranek na boisku Orlik w Dolsku została zainagurowana Powiatowa Liga Piłki Nożnej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Ligii jest Pan Maciej Fujak, na co dzień trener seniorów „Zawiszy” Dolsk. Rozgrywki składają się z 4 turniejów, które zostaną rozegrane na 3 Orlikach: Dolsk, Książ Wlkp, Brodnica i finał w Dalewie. W lidze biorą udział chłopcy rocznik 2002 i młodsi, którzy nie grają w rozgrywkach WZPN Poznań, a są zawodnikami klubowymi. W Dolsku rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Wyniki meczy:

„Orkan” Manieczki – „Pogoń „ Książ Wlkp (2:5)

„Adalbertus” Dalewo – „Zawisza” Dolsk (1:1)

„Orkan” Manieczki - „Adalbertus” Dalewo (4:2)

 „Pogoń „ Książ Wlkp – „Zawisza” Dolsk (0:3)

„Zawisza” Dolsk – „Orkan” Manieczki (4:0)

„Adalbertus” Dalewo – „Pogoń” Książ Wlkp. (0:4)

 

Wyniki pierwszego turnieju:

I miejsce „Zawisza” Dolsk, „Pogoń” Książ Wlkp. III miejsce „Orkan” Manieczki, IV miejsce „Adalbetus” Manieczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Król Strzelców Bartosz Rembielak

 

 

  

Masłowo

 

 

 

Mełpin

 

 

  

Międzychód


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.