20-05-2013 r. Wersja do wydruku  

„Rowerem do Dolska - poznaj bogactwo szlaków turystyczno-rowerowych LGD Gościnna Wielkopolska”

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę – 18 maja 2013 roku – Plaża miejska w Dolsku po raz kolejny gościła liczną rzeszę sympatyków turystyki rowerowej. Tym razem byli to uczestnicy rajdu „Rowerem do Dolska – poznaj bogactwo szlaków turystyczno-rowerowych LGD Gościnna Wielkopolska”.

 

Gmina Dolsk, będąc członkiem Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska, przystąpiła do konkursu w ramach tzw. "małych projektów” z działania Leader i po pomyślnym jego rozstrzygnięciu uzyskała dofinansowanie na realizację tego sportowo-rekreacyjnego przedsięwzięcia. Było to kolejne wydarzenie sportowe stanowiące doskonałą promocję całego kompleksu rekreacyjno-turystycznego znajdującego się na plaży miejskiej w Dolsku.

 

Działania związane z realizacją projektu rozpoczęły się już w lutym, kiedy to opracowano regulamin konkursu fotograficznego "Promuję szlak turystyczno-rekreacyjny LGD Gościnna Wielkopolska", zaprojektowano LOGO promujące projekt, plakaty, ulotki reklamowe oraz pamiątkowe plakietki – butony. W kolejnych miesiącach zadbano o część techniczną i merytoryczną imprezy oraz jej promocję wśród mieszkańców gmin należących do LGD Gościnna Wielkopolska.

 

I wreszcie nadszedł 18 maja 2013 roku...

 

Kilka minut po godzinie 14 na plaży miejskiej w Dolsku pojawiły się pierwsze grupy rowerzystów, a wśród nich m.in. „Żwawe babki” – liczna grupa Pań, pasjonatek rowerowej turystyki z gminy Dolsk, młodzież z Gimnazjum im. Powstańców wielkopolskich w Dolsku, uczniowie ze szkół podstawowych w Dolsku i Masłowie, „grupy rodzinne” rowerzystów z gmin Piaski, Gostyń, Krzywiń i Śrem.

 

O godz. 15.00 imprezę oficjalnie otworzył i powitał wszystkich jej uczestników Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk – Pan Henryk Litka. Pan Burmistrz wyraził nadzieję, że czas spędzony zarówno na szlakach rowerowych, jak i na dolskiej plaży dostarczył i dostarczy wielu pozytywnych emocji i dobrego aktywnego wypoczynku.

 

Dla zmęczonych trasą rajdu rowerzystów czekał ciepły posiłek. Każdy otrzymał także koszulkę i pamiątkowe butony.

 

Po krótkiej chwili wytchnienia rozpoczęły się konkurencje sportowe oraz zabawy rekreacyjne m.in. slalom rowerowy, przeciąganie liny, boule, rzuty do kosza, animacje dla najmłodszych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa wodnego oraz pokaz walk Combat Kalaki wykonany przez zawodników LKS Zawisza Dolsk – sekcja sportów walki.

 

O godz. 18.00 ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego „Promuję szlak turystyczno-rekreacyjny LGD Gościnna Wielkopolska” oraz wyróżniono uczestników i zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowych nagradzając ich pamiątkowym kaskiem rowerowym.

 

Imprezę zakończył jedyny w swoim rodzaju koncert rockowej grupy Camping Hill.

 

W trakcie całej imprezy można było zakosztować także przepysznych wypieków, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Masłowa. Panie – jak zawsze zresztą – wspięły się na wyżyny sztuki cukierniczej, co nie pozwoliło przejść obojętnie obok ich stoiska...

 

Nad całością działań organizacyjno-technicznych związanych z realizacją i przygotowaniem sobotniej imprezy rowerowej czuwał Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

A kto nie dojechał, niech żałuje i spojrzy, co go ominęło...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.