17-06-2013 r. Wersja do wydruku  

VI Turniej Sołectw Gminy Dolsk

 

 

 

 

 

 

W sobotę 15 czerwca 2013 r. o godz. 1700 w Masłowie rozegrany został VI Turniej Sołectw Gminy Dolsk. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących: Drzonek, Kotowo, Małachowo, Masłowo, Mełpin, Międzychód, Nowieczek, Ostrowieczno, Rusocin i Wieszczyczyn.

 

Jak na prawdziwych sportowców przystało zawodnicy z dużą energią i zapałem rozpoczęli wzajemną rywalizację w poszczególnych konkurencjach. Po raz pierwszy wprowadzona została konkurencja wiedzowa tematycznie związana z gminą Dolsk.

 

Turniej od strony merytorycznej przygotował i prowadził Witold Opielewicz – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie:

-         Mirella Godawa – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich UMiG Dolsk,

-         Stanisław Kaźmierski – Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Dolsk,

-         Wojciech Michałowski – członek Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych i jednej wiedzowej:

-         rzut oponą – jeden z zawodników z każdej drużyny wykonywał dowolną techniką rzut oponą, na wykonanie rzutu każdy zawodnik miał 15 sekund,

-         slalom – konkurencja składała się z dwóch etapów: jeden z zawodników przewoził drugiego na taczce pomiędzy ustawionymi pachołkami, trzeci z nich czekał na linii końcowej, następnie cała trójka z założonymi drewnianymi nartami wracała po linii prostej do linii startu; o kolejności drużyn decydował czas wykonania konkurencji;

-         tor przeszkód – każdy z członków drużyny miał do pokonania przygotowany tor przeszkód - o zwycięstwie decydował czas pokonania toru przeszkód przez całą drużynę;

-         napełnianie 1,5 l butelki wodą za pomocą 200ml kubeczka plastikowego - jeden z zawodników trzymał butelkę, a dwóch pozostałych napełniało go wodą za pomocą małych plastikowych kubeczków – o zwycięstwie decydował czas napełnienia wodą butelki;

-         balot – konkurencja polegała na przepchnięciu balotu przez całą drużynę na odległość 10 metrów na czas;

-         krzyżówka – konkurencja wiedzowa polegająca na rozwiązaniu krzyżówki tematycznie związanej z gminą Dolsk.

 

Po zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się reprezentacja sołectwa z Nowieczka (Małgorzata Pawełczyk ,Marek Zieliński, Damian Polaszyk) - 48 pkt, drugie miejsce zajęło sołectwo z Mełpina (Martyna Dobrucka, Maciej Tama, Mateusz Siejek) - 46 pkt, a trzecie zawodnicy z Masłowa (Jagoda Wojtkowiak, Robert Wojtkowiak, Ireneusz Jurga) uzyskując 42 pkt.

 

Nagrodami były bony pieniężne w wysokości: I miejsce – 1400 zł, II miejsce – 1000 zł i III miejsce – 600 zł oraz medale dla laureatów 3 pierwszych miejsc.

 

Zwycięzca otrzymał puchar przechodni – 3-krotne zwycięstwo w turnieju gwarantuje przejęcie pucharu na własność.

 

Przywilejem zwycięzcy jest organizacja kolejnego – VII Turnieju Sołectw Gminy Dolsk w roku 2014.

 

Obecny na turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk – Pan Henryk Litka podsumował zmagania drużyn sołeckich, pogratulował wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Następnie, wspólnie z Komisja Sędziowską, wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz zaprosił wszystkich do udziału w przyszłorocznym turnieju.

 

A zatem do zobaczenia w Nowieczku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.