17-06-2013 r. Wersja do wydruku  

Regaty windsurfingowe w Dolsku pod znakiem wiatru i słońca

 

 

 

 

 

 

Regaty windsurfingowe w Dolsku o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk odbyły się po raz 18-sty. Organizatorem regat byli: Sekcja Żaglodeskarska Ludowego Klubu Sportowego Zawisza Dolsk oraz Urząd Miasta i Gminy w Dolsku.

 

Można powiedzieć, że do Dolska zjechała się prawie cała windsurfingowa Polska. W zawodach, które były drugą edycją tegorocznego Amatorskiego Pucharu Polski w Windsurfingu, wzięło udział 26 zawodników i jedna zawodniczka! Przyjechali zawodnicy z Będzina, Bydgoszczy, Gostynia, Grabonoga, Gniezna, Śremu, Poznania, Łodzi, Wągrowca, Warszawy, Polkowic, Świebodzina i Wrocławia. Było oczywiście również 4 zawodników z Dolska. W zawodach wzięło udział 10 członków Selcji Żaglodeskarskiej LKS Zawisza Dolsk.

 

Pogoda dopisała znakomicie! Wiatr i słońce, ciepła woda w Jeziorze Dolskim Wielkim. W sobotę rozegrano dwie konkurencje: receboard i bieg długodystansowy, a w niedzielę ścigano się w formule i slalomie. Każdy zawodnik, który ukończył co najmniej jedną konkurencję otrzymał dyplom i nagrodę. Poza tym pomiędzy wszystkich zawodników rozlosowano sześć atrakcyjnych nagród. Między innymi: żagiel, dwa bomy, piankę, weekend dla dwóch osób w Villa Natura.

 

W sobotę wieczorem odbyło się spotkanie towarzyskie w Villa Natura przy dźwiękach świetnej muzyki Macki Jazz Band! Z Dolska wszyscy wyjechali bardzo zadowoleni, zapowiadając swój przyjazd w przyszłym roku!

 

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI » Plik ZIPZIP (0,98 MB)

 

Dziękuję sponsorom, którymi byli:

1.      Ardagh Glass Gostyń

2.      Bocian Śrem

3.      Jakon Poznań

4.      Rehau Śrem

5.      Villa Natura Dolsk

6.      Wix-Filtron Gostyń

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.