16-06-2014 r. Wersja do wydruku  

W niedzielę 15 czerwca 2014 r. o godz. 1500 w Nowieczku rozegrany został VII Turniej Sołectw Gminy Dolsk. W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących: Kotowo, Lubiatowo, Małachowo, Masłowo, Mełpin, Nowieczek, Mszczyczyn i Wieszczyczyn.

 

Jak na prawdziwych sportowców przystało zawodnicy z dużą energią i zapałem rozpoczęli wzajemną rywalizację w poszczególnych konkurencjach sportowych:

1.    Szukanie skarbów: celem konkurencji było wyłowienie przez zawodników jak największej liczby monet wymieszanych z piaskiem ciągu 1 minuty,

2.    Balony: konkurencja, w której o zwycięstwie decydował czas, a do zadań zawodników należało nadmuchanie 5 balonów, przywiązanie do sznurka i i zbicie ich drewnianym cepem,

3.    Trasa ciężarowca: konkurencja polegała na przeniesieniu dwóch 20 kg worków żwiru na odległość 15 metrów,

  1. Slalom zimowy: jeden z zawodników pokonywał trasę slalomu popychając plastikową butelkę kijem do hokeja, do wyznaczonego punktu, gdzie czekała na niego dwóch pozostałych zawodników – następnie cała trójka z założonymi drewnianymi nartami wracała do linii startu,
  2. Slalom sprawnościowy: konkurencja składała się z kilku etapów - rzut woreczkami z grochem, bieg w worku, napełnianie plastikowej butelki wodą i toczenie opony ciągnikowej;

 

Po raz drugi zawodnicy zmagali się też z konkurencją wiedzową – rozwiązywali krzyżówkę  tematycznie związaną z gminą Dolsk.

 

Turniej od strony merytorycznej przygotował i prowadził Witold Opielewicz – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie:

§  Mirella Godawa – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich UMiG Dolsk,

§  Anna Klemska – główna księgowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku,

§  Katarzyna Chojnacka - członek Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

§  Maria Marchlewska – Kierownik Referatu Gospodarczego UMiG Dolsk

 

Po zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się reprezentacja sołectwa Mełpin w składzie Martyna Dobrucka, Maciej Tama, Mateusz Siejek, drugie miejsce zajęło sołectwo Nowieczek reprezentowane przez Małgorzatę Pawełczyk, Marka Zielińskiego i Damiana Polaszyka, a trzecie zawodnicy z Masłowa - Iwona Jurga, Robert Wojtkowiak, Ireneusz Jurga.

 

Nagrodami dla sołectw były bony pieniężne dla w wysokości: I miejsce – 1400 zł, II miejsce – 1000 zł i III miejsce – 600 zł oraz medale i nagrody rzeczowe dla zawodników - laureatów trzech pierwszych miejsc.

 

Zwycięzca otrzymał puchar przechodni – 3-krotne zwycięstwo w turnieju gwarantuje przejęcie pucharu na własność.

 

Przywilejem zwycięzcy jest także organizacja kolejnego – VIII Turnieju Sołectw Gminy Dolsk w roku 2015.

 

Obecny na turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk – Pan Henryk Litka podsumował zmagania drużyn sołeckich, pogratulował wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Następnie, wspólnie z Komisja Sędziowską, wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz zaprosił wszystkich do udziału w przyszłorocznym turnieju.

 

A zatem do zobaczenia w Mełpinie!


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.