30-06-2014 r. Wersja do wydruku  

Ruszyła AKADEMIA CUP Grand Prix 2014

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 29 czerwca 2014 r. ruszyła II edycja turniejów siatkówki plażowej pod nazwą AKADEMIA CUP Grand Prix Dolsk 2014, którego głównym organizatorem jest UKS Kusy Dolsk przy udziale Miasta i Gminy Dolsk, Miasta i Gminy Krzywiń oraz Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader. Program Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. Projekt w ramach „Małych Projektów Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska. Podobnie jak w poprzednim roku zaplanowano pięć turniejów, zaliczanych do klasyfikacji generalnej AKADEMII CUP 2014, które rozegrane zostaną w dwóch miejscowościach: Dolsk (Plaża Miejska) oraz Cichowo (Plaża Główna). Turniej nocny (19 lipiec - Dolsk) pierwszy raz zaliczany będzie do Grand Prix Wielkopolski. Trzy pierwsze pary nocnego turnieju w Dolsku, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn uzyskają automatyczny awans do turnieju finałowego GP Wielkopolski.

 

Na boiskach przy Plaży Miejskiej w Dolsku na pierwszym turnieju zameldowało się 16 par z Poznania, Gostynia, Wrześni, Śremu, Dolska i Nochowa. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim; pierwsza faza: set do 21, natomiast od fazy półfinałowej do dwóch wygranych setów do 15 (tie-break do 15).

 

Turnieje z cyklu AKADEMIA CUP cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zawsze obsadzone są znanymi w siatkarskim środowisku zawodnikami o wyrobionej marce. Podobnie jak w poprzednim roku Dolsk przywitał siatkarzy plażowych kapryśną pogodą, która jednak nie przeszkodziła w rozegraniu pasjonujących pojedynków z akcjami z najwyższej siatkarskiej półki.

 

Z jak najlepszej strony pokazali się ubiegłoroczni tryumfatorzy AKADEMII CUP, para Przybylak / Kotecki, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki i zostali pierwszymi zwycięzcami tegorocznej edycji AKADEMII CUP, pokonując w półfinale, po zaciętym meczu dobrze grającą parę z Poznania Kuźniak / Suliński 2:1, a w finale gostyński duet Michalczyk / Ernastowicz 2:0. Ci drudzy w meczu półfinałowym, pokonali swoich starszych kolegów z Gostynia Adamkiewicz / Klimański 2:1, gdzie o awansie do finału decydował tie-break grany na przewagi. O najniższym miejscu na podium decydował pojedynek pomiędzy gostyńską parą Adamkiewicz / Klimański, którzy w nadchodzącym sezonie halowym bronić będą barw nowopowstającego trzecioligowego zespołu UKS 9 Leszno, a poznańską parą Kuźniak / Suliński. Więcej sił zachowali gostyniacy i po zaciętej walce w tie-breku (16:14) pokonali duet z Poznania 2:1.

 

Nagrody oraz pamiątkowe statuetki finalistom wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk pan Henryk Litka oraz pan Andrzej Dorsz właściciel firmy ANDO (Artykuły Metalowe) z Gostynia.

 

Kolejną okazję do poprawienia bilansu punktowego siatkarze plażowi będą mieli za dwa tygodnie 13 lipca, kiedy to w Cichowie na boiskach przy Plaży Głównej rozegrany zostanie drugi turniej zaliczany do GP AKADEMIA CUP. Początek siatkarskich zmagań godz. 10:00.

 

Wyniki meczów półfinałowych:

Przybylak / Kotecki - Kuźniak / Suliński 2:1 (12:15: 15:12; 15:7)

Adamkiewicz / Klimański - Michalczyk / Ernastowicz 1:2 (15:11; 8:15; 15:17)

 

Finał:

Przybylak / Kotecki - Michalczyk / Ernastowicz 2:0 (16:14; 15:9)

 

o III miejsce:

Kuźniak / Suliński- Adamkiewicz / Klimański 1:2 (15:10; 7:15; 14:16)

 

Skrócona klasyfikacja końcowa:

1. Łukasz Przybylak / Tomasz Kotecki (Poznań)

2. Patryk Michalczyk / Marcin Ernastowicz (Gostyń)

3. Julian Adamkiewicz / Jakub Klimański (Gostyń)

4. Krzysztof Kuźniak / Przemysław Suliński (Poznań)

 

Pełna klasyfikacja punktowa po pierwszym turnieju ukaże się w oddzielnym komunikacie. Nad poprawnością gry czuwali: Alicja Walkowiak, Andrzej Padowicz, Tomasz Poznański i Witold Opielewicz.

 

Przy tablicach punktowych pomagali: Szymon Jakubowski, Przemysław Bartkowiak i Dominik Poznański.

 

Podobnie jak w poprzednim roku sponsorem głównym AKADEMII CUP jest pani Natalia Kaczmarek z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy z Międzychodu - Akademia Kierowcy. Do grona sponsorów z ubiegłego roku (Ardagh Group, , Zbych-Bud, Filtron, Oli-Meb, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, System-Plus, Toral Gostyń, Szach, Moto-Części Mirosław Ernastowicz, oraz www.gaso-gostyn.pl) dołączyli: pan Andrzej Dorsz (Artykuły Metalowe ANDO) oraz firma S.C. Pazoła (Materiały Budowlane).

 

Info - foto: Tomasz Biernat

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja:

  30 czerwca 2014 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.