05-03-2015 r. Wersja do wydruku  

Cykl spotkań „AKTUALNOŚCI W BIZNESIE”

 

 

 

 

 

 

Rok 2015 uznaliśmy za ROK WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w naszym regionie, dlatego wszelkie nasze działania skupiać się będą na aspektach związanych ze wsparciem rozwoju przedsiębiorczości. Obecnie obrany kierunek jeszcze bardziej zorientowany jest na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i specjalizację usług okołobiznesowych spełniających oczekiwania przedsiębiorców. Działania przedsiębiorcze rozpoczynamy od realizacji projektu „AKTUALNOŚCI W BIZNESIE”, którego celem będzie przekazywanie bieżących informacji, istotnych z punktu widzenia prowadzenia biznesu, a jednocześnie nt. zmieniających się przepisów prawnych, mających duży wpływ na działalność gospodarczą.

 

W ramach powyższego projektu organizowane będą w 2015 roku cyklicznie seminaria, a ich zakres tematyczny zawsze związany będzie z aktualnymi zmianami, czy też potrzebami, zidentyfikowanymi lub zgłoszonymi przez naszych klientów.

 

Powyższy projekt zainauguruje seminarium pt. „BIZNES BEZ GRANIC. EKSPORTUJ I ZDOBYWAJ RYNKI ZAGRANICZNE”, które jako pierwsze odbędzie się 19 marca 2015 r., a które skierowane jest do przedsiębiorców eksportujących i tych, którzy chcą rozpocząć sprzedaż na rynku międzynarodowym. W gospodarce eksport dawno przestał być przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla dużych firm. Często spotyka się przedsiębiorstwa nie tylko średnie, ale i małe, które z powodzeniem radzą sobie poza granicami Polski. Dlatego warto zapoznać się z procedurami towarzyszącymi działaniom eksportowym, poznać instytucje, które wspierają „eksportowców”, promujące polski eksport, organizujące spotkania i konferencje wzbogacające wiedzę i umiejętności eksporterów czy też poznać instrumenty finansowe i pozafinansowe sprzyjające i być może motywujące do rozpoczęcia sprzedaży na rynkach zagranicznych.

 

Jednakże podjęcie decyzji o rozpoczęciu działalności eksportowej powinno być decyzją przemyślaną, opartą o gruntowną analizę możliwości oraz czynników, które mogłyby opóźnić lub zakłócić sprzedaż za granicę. Dlatego warto zapoznać się z uwarunkowaniami i wziąć udział w seminarium, podczas którego poruszane będą następujące tematy:

-         Sesja I  Jak rozpocząć i rozwinąć sprzedaż międzynarodową – pierwsze kroki w eksporcie

-         Sesja II Wsparcie działań eksportowych dla firm polskich – Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

-         Sesja III Program reklamowy Google AdWords – reklama firmy na rynkach zagranicznych?

-         Sesja IV Instrumenty wsparcia działalności eksportowej – możliwości finansowania ze środków unijnych

 

Kontynuacją seminarium będzie cykl spotkań zwany TYGODNIEM EKSPORTERA, prowadzonych przez specjalistów (praktyków) w danej tematyce w następującym zakresie:

-         Sesja 1 – Ocena stopnia przygotowania do eksportu

-         Sesja 2 – Wybór właściwego rynku docelowego – analiza sektorowa rynków zagranicznych

-         Sesja 3 – Poszukiwania kanałów dystrybucji i odbiorców na rynkach zagranicznych

-         Sesja 4 – Etykieta oraz protokół dyplomatyczny w biznesie międzynarodowym z uwzględnieniem różnic kulturowych

-         Sesja 5 – Negocjacje i techniki sprzedaży pod kątem eksportu/sprzedaży na rynkach międzynarodowych

-         Sesja 6 – Zabezpieczenie wierzytelności w międzynarodowym obrocie gospodarczym oraz rozliczenia międzynarodowe

 

Kolejne seminaria przewidziane na ten rok zorganizowane zostaną w następującej tematyce:

-         MARZEC’ 2015 – ZMIANY W PODATKACH 2015

-         KWIECIEŃ’ 2015 – FUNDUSZE 2014 – 2020 - konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, czyli co nas czeka i jak zmieni się model finansowania

-         MAJ’ 2015 – ZMIANY W PRAWIE PRACY 2015

-         WRZESIEŃ’ 2015 – ZABEZPIECZENIE NALEŻNOŚCI. SKUTECZNA WINDYKACJA

 

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania potrzeb informacyjnych, gdyż skuteczne wspieranie prowadzenia i rozwoju Państwa działalności możliwe jest wówczas, gdy posiadamy wiedzę o problemach /potrzebach i barierach.

 

 

Zachęcamy do udziału!

 

 

Szczegółowe informacje można uzyskać u organizatora:

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości

ul. Okulickiego 3

63 - 100 Śrem

tel./fax: 061 28 32 704, 698 074 659


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.