27-06-2018 r. Wersja do wydruku  

Rusza program „Dobry Start” - 300 złotych dla ucznia

 

 

 

 

 

 

Program „Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku na każde uczące się dziecko. Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można składać elektronicznie od 1 lipca 2018 roku lub tradycyjnie, w wersji papierowej, od 1 sierpnia 2018 roku.

 

Świadczenie „Dobry Start” przysługiwać będzie każdemu uczniowi do 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkołach wsparcie mogą otrzymywać do 24 roku życia. Program nie obejmuje przedszkolaków, dzieci uczących się w tzw. „zerówkach”, a także studentów, uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

 

Aby otrzymać wsparcie trzeba będzie złożyć wniosek. Wnioski będzie można składać elektronicznie od 1 lipca 2018 roku za pośrednictwem strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl/DobryStart oraz za pomocą bankowości elektronicznej lub w sposób tradycyjny od 1 sierpnia 2018 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dolsku. Aby otrzymać wsparcie wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

 

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i w sierpniu 2018 roku rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż do 30 września 2018 roku. W przypadku wniosków złożonych we wrześniu, w październiku i w listopadzie 2018 roku wnioski rozpatrywane będą w terminie dwóch miesięcy od daty ich złożenia.

 

Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dolsku, Plac Wyzwolenia 3 oraz pod numerem telefonu 61 28 25 426.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.