15-01-2008 r. Wersja do wydruku  

Wyjazd do Międzylesia

 

 

 

 

 

 

W dniach 11-13 stycznia 2008 r. wyjechała do gminy Międzylesie (woj. dolnośląskie) grupa samorządowców z gminy Dolsk. Udział wzięli: radni, sołtysi, szefowie gminnych jednostek samorządowych oraz radni „powiatowi” z gminy Dolsk. Wyjeżdżającym przewodniczył Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka.

 

Delegacja z Dolska została zakwaterowana w miejscowości Różanka w ośrodku „REGLE”. Po powitaniu przez Burmistrza gm. Międzylesie – Tomasza Korczaka przedstawiciele Dolska obejrzeli film obrazujący uroki i walory zaprzyjaźnionej gminy oraz film, dotyczący miejscowości Różanka.

 

Następnego dnia delegaci z Dolska zwiedzili zamek w Międzylesiu, złożyli krótką wizytę w czeskiej miejscowości Kraliki oraz zwiedzali twierdzę w Kłodzku.

 

W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie przedstawicieli Dolska z Burmistrzem i jego zastępcą oraz radnymi gminy Międzylesie.

 

W niedzielę po odwiedzinach w Kościele parafialnym w Różance i pożegnaniu Dolszczan przez Burmistrza – Tomasza Korczaka, zastępcę Burmistrza Piotra Kęsickiego, Przewodniczącego Rady – Jerzego Marcinka oraz miejscową radną – Teresę Sobierajską, delegacja udała się w drogę powrotną, zwiedzając kopalnię złota w Złotym Stoku oraz Kościół Pokoju w Świdnicy.

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.