11-03-2008 r. Wersja do wydruku  

KOMUNIKAT

 

 

 

 

 

Wszyscy odpowiadamy za czystość naszego miasta – właściciele psów – także !

 

 

 

Stan czystości dolskich ulic i placów kreowany przez niefrasobliwych właścicieli psów od dłuższego czasu niepokoi i bulwersuje mieszkańców dbających o wspólne mienie i estetykę otoczenia. Trawniki i chodniki nigdzie nie są szaletem dla psów, to dlaczego mają taką funkcję pełnić właśnie w Dolsku ? Dotąd symbolem miasteczka były róże…

 

Na bezwzględną konieczność przymuszenia właścicieli psów do sprzątania zanieczyszczeń pozostawianych przez ich pupili w miejscach publicznych takich jak chodniki, jezdnie, place, parkingi, tereny zielone wskazali radni Rady Miasta i Gminy Dolsk na ostatniej sesji.

 

Przypomina się zatem wszystkim mieszkańcom po raz kolejny treść rozdziału VI Regulaminu utrzymania czystości i porządku w mieście i gminie Dolsk, obowiązującego od 2006 roku, w celu jego respektowania.

 

Nieodzowne jest też uprzedzenie wszystkich, że nie dostosowanie się do postanowień regulaminu zagrożone jest sankcjami karnymi, po które w przypadku braku właściwej reakcji osób nie szanujących jak dotąd prawa, trzeba będzie sięgnąć.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.