19-05-2008 r. Wersja do wydruku  

Mistrzostwa Polski Combat-Kalaki w Dolsku

 

 

 

 

 

 

W sobotę 17 maja 2008 r. w sali sportowej OSiR Dolsk odbyły się pierwsze w historii gminy zawody rangi Mistrzostw Polski. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników reprezentujących kluby Combat-Kalaki z całej Polski. Walczono z podziałem na kategorie wiekowe wśród dzieci i młodzieży oraz kategorie wagowe wśród seniorów.

 

Kadra sekcji sportów walki klubu LKS „Zawisza” Dolsk była reprezentowana przez 9 zawodników. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy z Dolska zajęli odpowiednio:

Tomasz Grabny – junior młodszy: II miejsce

Mikołaj Nowakowski – junior: II miejsce

Mariusz Banaszak – senior do 78 kg: I miejsce

Michał Majsner – senior do 78 kg: II miejsce

Sebastian Tasiemki – senior +95: I miejsce

Bogusz Tadel – senior +95: III miejsce

Bogdan Nowak – old senior: II miejsce

 

W klasyfikacji drużynowej nasz klub zdobył III miejsce.

 

Dodatkową atrakcją Mistrzostw był udział Śremskiego Klubu Krótkofalowców „Lambda”. Dzięki członkom klubu krótkofalowców SP3PKC wiadomości o Mistrzostwach Polski w tej dziedzinie dotarła nie tylko do wielu miejscowości w Polsce ale usłyszeli o nich także krótkofalowcy z Chorwacji, Włoch oraz Czech. Młodzi krótkofalowcy z śremskiego klubu promowali nie tylko same mistrzostwa ale i także gminę Dolsk. Dzięki przychylności Burmistrza Dolska - Henryka Litka oraz Kierownika MGOSiR w Dolsku - Witolda Opielewicza stworzono możliwość pracy krótkofalowcom podczas mistrzostw. Wykorzystując te możliwości większość członków klubu przyjechała do Dolska z całymi rodzinami.

 

Na zakończenie zawodów Prezes Federacji Combat-Kalaki Jan Nycek wypowiadał się w samych superlatywach o organizacji mistrzostw i poziomie sportowym. Słowa podziękowania organizatorzy usłyszeli również od kierowników ekip i samych zawodników.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla kibiców i sponsorów mistrzostw: Urzędowi Miasta i Gminy Dolsk, Klubowi „Zawisza” Dolsk, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dolsku oraz Polskiej Federacji Combat-Kalki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.