16-11-2020 r. Wersja do wydruku  

„Kwartalnik Gminy Dolsk”

Nr 7 / październik 2020 r.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy,

 

zakończyliśmy kolejny letni sezon. Za nami dni pełne słońca, wyjazdów, a przede wszystkim spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Podczas dwumiesięcznych wakacji udało się zorganizować zarówno spotkania dla dzieci i dla dorosłych, w tym wydarzenia kulturowe jak i sportowe.

 

Tradycyjnie już, w wigilię św. Wawrzyńca, na wzgórzu przy kościele rozbrzmiały instrumenty muzyczne. Katarzyna Hołysz śpiewała o miłości i o śmierci. Niemałą ucztą okazało się również spotkanie z cyklu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”, w którym uczestnicy zgłębiali tajniki zasad zachowania się przy stole tudzież wspominali osobę Marianny Jasieckiej – dawnej właścicielki Ostrowieczka. We wrześniu nastąpiła kolejna już odsłona Narodowego Czytania. Tym razem na scenie królowała Balladyna.

 

Najmłodsi za to mogli uczestniczyć w grze terenowej. Okazało się, że po Dolsku krąży pewien agent i burzy spokojne życie mieszkańców. Dla pasjonatów klocków lego również znalazło się coś ciekawego. Wydarzenia sportowe także cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Nie zabrakło wycieczek rowerowych, szaleństw na rolkach oraz meczy piłki siatkowej.

 

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczynamy jesienny sezon. Pozwólmy sobie na odczarowanie tej pory roku i dostrzeganie ukrytego w niej piękna.

 

 

Udanej lektury

 

 

>>> POBIERZ <<<

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.