05-03-2021 r. Wersja do wydruku  

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu zaprasza ochotników

 

 

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu zaprasza ochotników do odbycia przeszkolenia wojskowego, będącego pierwszym krokiem do zawodowej służby wojskowej. Służba przygotowawcza to oferta dla osób z cywila, które dotychczas nie odbywały szkolenia wojskowego, a chciałyby je zrealizować w trybie ochotniczym.

 

Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Muszą być pełnoletni, niekarani za przestępstwo umyślne, posiadać obywatelstwo polskie, brak przeciwskazań zdrowotnych do pełnienia służby wojskowej oraz posiadać odpowiednie wykształcenie. W przypadku szkolenia na potrzeby korpusu szeregowych wymagane jest wykształcenie gimnazjalne lub ukończone osiem klas szkoły podstawowej.

 

W trakcie szkolenia żołnierze otrzymują: bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną, ubezpieczenie oraz ulgowe przejazdy. Dodatkowo, w przypadku kształcenia w korpusie szeregowych otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1233 zł., a po jego zakończeniu odprawę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującą w 2021 roku, tj. ok. 2800 zł.

 

Aby zgłosić swój akces pełnienia służby wojskowej wystarczy zarejestrować się na portalu rekrutacyjnym >>> www.zostanzolnierzem.pl lub złożyć wniosek o powołanie w Wojskowej Komedzie Uzupełnień w Poznaniu.

 

Kandydaci, którzy zadeklarują akces powołania do służby przygotowawczej zostaną zaproszeni do Wojskowego Centrum Rekrutacji i w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności do powołania do czynnej służby wojskowej.

 

Służba przygotowawcza w korpusie szeregowych trwa tylko 28 dni i zakończona jest złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej.

 

Jest to najkrótsza droga do zawodowej służby wojskowej.

 

Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie WKU w Poznaniu przy ul. Rolnej 51, pod nr tel. 261-573-470 lub na stronie internetowej www.wkupoznan.wp.mil.pl.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.