30-06-2008 r. Wersja do wydruku  

Dni Ziemi Dolskiej - WIANKI 2008

 

 

28 i 29 czerwca 2008 roku

 

 

 

Sobota (28 czerwca 2008 r.)

 

W miniony weekend w Dolsku odbyły się tradycyjne Dni Ziemi Dolskiej „Wianki 2008”. W sobotę wszystkie imprezy kulturalno – rozrywkowe przebiegały zgodnie z harmonogramem. Na początek na stadionie w Dolsku rozegrano miniturniej piłki nożnej pomiędzy OSP Dolsk, „Zawiszą” Dolsk juniorami i seniorami. Po zaciętych bojach zwyciężyli seniorzy przed juniorami „Zawiszy”, trzecie miejsce zajęli strażacy. W tym samym czasie mieszkańcy gminy Dolsk przynosili wianki, które wzięły udział w konkursie na najładniejszy wianek tradycyjny i dowolny. Na scenie natomiast odbywały się występy artystyczne. Duże wrażenie artystyczne wywarły śpiewające gimnazjalistki, z którymi gościnnie wystąpiła Pani Anna Majsner. Wiele emocji wzbudził następny występ - zespół hip-hopowy HIHP CREW Śrem Dolsk reprezentacja. Trzecią prezentującą się grupą był Chór „Lutnia” pod dyrygenturą Pani Anny Majsner przy akompaniamencie Pani Grażyny Janickiej.

 

Główną atrakcją dla najmłodszej widowni był pokaz iluzjonistyczno- teatralny „Teatru Pinezka” z Gdańska. W przerwie między pokazami ogłaszane były wyniki konkursów tj: wiankowy, wędkarski oraz „Dolszczanin roku”.

 

Gwiazdą tegorocznych Dni Ziemi Dolskiej była Alicja Majewska w towarzystwie Włodzimierza Korcza, który akompaniował artystce. Widzowie gromkimi brawami poprosili piosenkarkę aż o dwa bisy.

 

Po Alicji Majewskiej na scenie pojawiła się Druga Maryla - sobowtór Maryli Rodowicz, która rozbawiła publiczność znanymi przebojami.

 

Dodatkową atrakcję tegorocznych Wianków przygotował jeden ze sponsorów- Villa Natura. Zgromadzeni widzowie nad jeziorem mogli zobaczyć prezentację balonu.

 

Jak co roku punktem kulminacyjnym Wianków, był pokaz sztucznych ogni, które ponownie zachwyciły licznie zgromadzoną widownię.

 

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna. Publiczność do późnych godzin nocnych bawił zespół AKORD.

 

 

 

Niedziela (29 czerwca 2008 r.)

 

Drugi dzień Wianków rozpoczął się na rynku uroczysta intronizacją Króla Kurkowego, którym kolejny rok z rzędu został Brat Radosław Tomczak. V-ce Królem został Brat Wacław Zieliński, a I Rycerzem Brat Jan Ciszewicz. W uroczystościach wzięli udział także bracia z Poznania , Kórnika, Tarnowa Podgórnego, Śmigla, Śremu, Mosiny, Środy Wlkp., Włoszakowic . Uroczystości towarzyszył koncert orkiestry dętej z Książa Wlkp.

 

O godzinie 13.00 na strzelnicy Bractwa Kurkowego rozpoczął się otwarty konkurs strzelecki z karabinka sportowego.

 

Natomiast na boisku sportowym odbywały się w tym czasie zawody sportowo - pożarnicze. Najlepszą drużyną w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych okazała się drużyna z Mszczyczyna, przed Masłowem i Małachowem. Wśród seniorów bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Małachowa, następnie Mszczyczyn i Drzonek.

 

 

 

Poniedziałek (30 czerwca 2008 r.)

 

W poniedziałek w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk oraz przedstawicieli Samorządu Mieszkańców na rynku w Dolsku zostały zasadzone róże, które otrzymali laureaci plebiscytu „Dolszczanin Roku”. Pamiątkowa tablica z nazwiskami laureatów zostanie umieszczona w Izbie Regionalnej w Dolsku.

 

 

Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Dolsk, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dolsk, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.