15-11-2021 r. Wersja do wydruku  

Święto Niepodległości

 

 

 

Uroczystości upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Dolsku. W nabożeństwie uczestniczyły: poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oraz mieszkańcy miasta i gminy Dolsk. Uroczystą mszę świętą uświetniły pieśni w wykonaniu Chóru „Lutnia”.

 

W dalszej kolejności, w asyście pocztów sztandarowych, nastąpił przemarsz na Rynek w Dolsku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i oddaniu salwy honorowej, głos zabrała Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk – Pani Barbara Wierzbińska. W swoim przemówieniu wspominała o tych, którzy odeszli, walcząc za wolność oraz o szacunku i wdzięczności, z jakim powinniśmy się odnosić do Polaków żyjących w zniewolonej Polsce. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej, oddając w ten sposób hołd wszystkim tym, którzy przyczynili się do wyzwolenia kraju.

 

Na zakończenie uczniowie klasy II a oraz II b pod opieką Pani Aleksandry Grzegorczyk oraz Pani Małgorzaty Zastrożnej w ujmującym przedstawieniu ukazali drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.