12-11-2008 r. Wersja do wydruku  

Święto Niepodległości 11 listopad 2008 r.

 

 

 

Święto Niepodległości

 

 

 

 

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęto w Dolsku mszą św. Za Ojczyznę w kościele farnym. We mszy uczestniczyły władze samorządowe, przedstawiciele organizacji i jednostek samorządowych gminy i wielu mieszkańców. Licznie stawiły się też poczty sztandarowe, ze Sztandarem Zmartwychwstania Ojczyzny na czele. Mszę uświetnił swym śpiewem chór Lutnia.

 

Następnie przemaszerowano na rynek. Po wystąpieniu Burmistrza Henryka Litka, licznie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Uroczystość zakończyła salwą honorową oddaną z armaty Bractwa Kurkowego z Dolska.

 

 

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbył się otwarty Indywidualny Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza MiG Dolsk w kategoriach kobiet i mężczyzn.

 

W kategorii kobiet:

I miejsce – Anna Majsner

II miejsce – Ewa Wawrzyniak

III miejsce – Anna Klemska

 

W kategorii mężczyzn:

I miejsce – Radosław Tomczak

II miejsce – Rafał Berak

III miejsce – Piotr Śmieiński

 

 

 

Imprezy towarzyszące

W sobotę 8 listopada 2008 r. w sali MGOSiR w Dolsku odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt gimnazjum w Dolsku. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Aniołki Rolanda” , II „Zielone diablice”, III „Chilli, chilli”, IV „Atomówki”, V „Zołzy z klasą”. Dziewczęta otrzymały puchary ufundowane przez MGOSiR w Dolsku. Turniej został zorganizowany przez sportowe małżeństwo Państwa Królaków, którym serdecznie dziękujemy.

 

 

W niedzielę 9 listopada 2008 r. również w Sali Ośrodka odbył się Turniej piłki siatkowej mężczyzn o Puchar Burmistrza MiG Dolsk, z udziałem drużyn z Poznania, Gostynia, Borku oraz Dolska. Po bardzo emocjonujących spotkaniach zwyciężyła drużyna z Gostynia przed Poznaniem. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Borku Wlkp. a czwarte miejsce zajęli gospodarze imprezy.

 

 

Przez cały weekend towarzyszyła nam ekipa krótkofalowców z klubu „Lambda” ze Śremu, wysyłając w eter informacje o imprezach i naszym mieście.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.