18-03-2009 r. Wersja do wydruku  

Strażacy ochotnicy podsumowali rok 2009

 

 

 

 

 

 

W dniu 16 marca 2009 r. odbyło się podsumowanie zebrań sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Dolsk za rok miniony.

Zebranie poprowadził Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Dolsku p. Stanisław Porzucek. Gościem specjalnym spotkania był poseł Tadeusz Tomaszewski.

W spotkaniu wzięli też udział samorządowcy w osobach Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Dolsk p. Zbigniew Kierzkowski. Zastępca Burmistrza, Liliana Lenarczyk-Żurczak oraz p. Maria Bednarska Inspektor prowadzący sprawy OSP.

 

Z przeprowadzonego podsumowania wynika, iż zadania roku 2008 zostały przez OSP wykonane, szczególnie pod kątem wykorzystania środków budżetowych.

Z istotniejszych zakupów warto wymienić chociażby sanie lodowe, motopompę, hełmy ochronne i kombinezony ochronne wykorzystywane w akcjach usuwania owadów.

 

Najbardziej aktywnymi jednostkami są OSP Dolsk i Masłowo, które najczęściej uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W roku minionym jednostki OSP wyjeżdżały do wypadków drogowych oraz wzywane były często do usuwania os i szerszeni.

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.