29-06-2009 r. Wersja do wydruku  

„Dni Ziemi Dolskiej - Wianki 2009”

 

 

 

26 i 27 czerwca 2009 roku

 

 

 

Piątek (26 czerwca 2009 r.)

 

Drugi weekend obchodów Dni Ziemi Dolskiej „Wianki 2009” rozpoczął się w piątek, 26 czerwca uroczystą sesją Rady Miasta i Gminy Dolsk.

 

Po sesji, na rynku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Kołu łowieckiemu „Knieja” z Dolska. W kościele farnym w Dolsku odbyła się msza św. w intencji koła. Po oficjalnych uroczystościach na stadionie sportowym goście bawili się na otwartym pikniku myśliwskim.

 

 

 

Sobota (27 czerwca 2009 r.)

 

W sobotę o godzinie 12.00 na rynku w Dolsku odbyła się Intronizacja Króla Kurkowego, która rozpoczęła się salwą armatnią. Uroczystość uświetniła obecność zaprzyjaźnionych bractw. Królem kurkowym został brat Zdzisław Wawrzyniak, vice królem mianowano brata Wacława Zielińskiego, a rycerzem brata Jana Ciszewicza.

 

Na stadionie w Dolsku rozegrano mecz towarzyski Dolsk-Międzylesie.

 

Tradycyjnie w sobotę wiankową na plaży w Dolsku odbył się konkurs na najładniejszy wianek (galeria wianków biorących udział w konkursie). Skład tegorocznej komisji:

-         Anna Klemska - główna księgowa Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dolsk oraz OSiR w Dolsku

-         Zdzisława Dłużak - nauczyciel gimnazjum w Dolsku, autorka monografii „Dolsk moje miasto między dawnymi a nowymi wieki”

-         Hieronim Szczepaniak – Radny Miasta i Gminy Dolsk

-         Andrzej Ratajczak - Dyrektor ZGK w Dolsku

 

Wianki zostały podzielone regulaminowo na dwie kategorie: tradycyjny (ekologiczny) i dowolny. Wyniki konkursu:

 

Wianek tradycyjny:

I Adam Majsner

II Piotr Taciak

III Lidia i Małgorzata Pawełczyk

IV Marcin Furmanowski

V Klaudia Jakubczak

 

Wianek dowolny:

I Mikołaj Waśiński

II Piotr Taciak

III Marta Leśniarek

IV Tomasz Taciak

V Mikołaj Włodarczak

 

Główną nagrodą w obu kategoriach był rower, następnie DVD oraz MP4. Konkursy: wiankowy, wędkarski oraz „Dolszczanin roku”.

 

„Dolszczaninem Roku” został p. Roman Szymański. Nagrodę wylosowała pani Kinga Sikorska.

 

Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii junior rozegrane zostały 20 czerwca br. na jeziorze Lubiatówko z następującymi wynikami: I miejsce Miłosz Snowacki – 2070 g; II miejsce Żaneta Sędziak - 1860 g i III miejsce Michał Czaplicki – 1610 g. Natomiast zawody w kategorii Senior rozegrane zostały 21 czerwca br. na jeziorze Lubiatówko z następującymi wynikami: I miejsce Piotr Grylewicz 11390 g; II miejsce Kamil Jagielski 9420 g oraz III miejsce Cezary Filipiak 6850 g.

 

Po południu nad jeziorem w Dolsku licznie zgromadzone dzieci i ich rodziców zabawiali klauni Ruphert i Rico oraz Kabaret Marka Mality i Iwony Niedzielskiej (galeria z występów).

 

Główną atrakcją wieczoru był długo wyczekiwany przez mieszkańców naszej gminy koncert zespołu „BOYS”. Na plaży w Dolsku zgromadził się tłum fanów grupy. Lider zespołu Marcin Miller zachęcał publiczność do wspólnej zabawy. Koncert tak bardzo podobał się publiczności, że zespół czterokrotnie bisował.

 

Bardzo ciekawym widowiskiem okazał się także pokaz tancerzy ognia. Jak co roku duże zainteresowanie wzbudził pokaz sztucznych ogni. Ostatnim punktem wieczoru była zabawa taneczna, której oprawę zapewnił zespół „Credo”.

 

 

 

Poniedziałek (29 czerwca 2009 r.)

 

W poniedziałek 29 czerwca br. laureat plebiscytu „Dolszczanin Roku 2009” Roman Szymański w towarzystwie Burmistrza MiG Dolsk, radnych oraz pracowników samorządowych zasadził różę przed Urzędem Miasta i Gminy Dolsk.

 

 

Ostatnia aktualizacja:

 30 czerwca 2009 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.