16-11-2009 r. Wersja do wydruku  

Samorządowcy z Dolska z wizytą w gminie Wolin

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk wraz z radnymi, sołtysami, członkami rad sołeckich, Burmistrzem oraz z pracownikami samorządowymi złożyli wizytę w gminie Wolin (woj. zachodniopomorskie).

 

Tematem wizyty była problematyka dotycząca funkcjonownia „farmy” elektrowni wiatrowych, która funkcjonuje już od 2002 r w gminie Wolin. Samorządowcy dolscy spotkali się między innymi z Burmistrzem Wolina – Eugeniuszem Jasiewiczem i jego zastępcą Ryszardem Mrozem.

 

Uczestniczyli też radni i mieszkańcy gminy Wolin, przedstawiciele firmy „Domrel”, byli również samorządowcy z gm. Żukowice z woj. dolnośląskiego.

 

Po omówieniu wszystkich spraw związanych z budową a głównie z eksploatacja elektrowni wiatrowych i odpowiedzi na zadane przez uczestników pytania była możliwość zwiedzenia „farmy”. Farmę stanowią dwa zespoły po kilkanaście wiatraków każdy. Pierwszym zespołem jest Park Zagórze składający się z 15 elektrowni o łącznej mocy 30MW wysokość słupa 80 m. która została zbudowana w 2002 roku. Drugi zespół to Park Jagniątkowo składa się z 17 turbin o mocy 1.8 MW każda, która prąd produkuje od września 2007 roku.

 

Była to bardzo owocna wizyta dająca możliwość osobistego zapoznania się z problematyką funkcjonowania elektrowni wiatrowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.