13-05-2010 r. Wersja do wydruku  

Uczniowie z Małachowa w konkursie edukacyjnym IPN

 

 

 

 

 

 

30 kwietnia 2010 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Kamienie Pamięci – znajdź bohatera Września”.

 

Zainaugurowany we wrześniu 2009 r. ogólnopolski projekt edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej służył upamiętnieniu losów i czynów polskich żołnierzy oraz cywilów walczących we wrześniu 1939 r. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Dolsku – Filia w Małachowie Patrycja Kaczmarek i Bartosz Smektała.

 

Opiekunem projektu była nauczycielka Pani Arleta Szymaniak, wspomagana przez nauczycielkę Panią Renatę Jędrzejak.

 

„Kamienie Pamięci” są metaforą trwałości o ich czynach i poświęceniu. Celem projektu było także odkrywanie tych „śladów z przeszłości”, które mogły wraz z upływem lat ulec zatarciu w świadomości społecznej.

 

Do zadań uczestników projektu należało m.in. odnalezienie uczestnika wojny obronnej związanego z historią regionu, zasługującego na szczególne upamiętnienie; opracowanie portfolio tej postaci; upowszechnienie wiedzy o niej w wybrany przez siebie sposób.

 

30 kwietnia 2010 r. Warszawskie Centrum Edukacyjne IPN w Warszawie gościło reprezentantów 16 szkół w tym naszą Filię w Małachowie. Jego uczestnicy – uczniowie zaprezentowali efekty swoich historycznych poszukiwań. Prace powstałe w trakcie projektu zostaną umieszczone na portalu internetowym www.1wrzesnia39.pl. Na podstawie przesłanych materiałów powstanie także wirtualna mapa pamięci.

 

Uczestnicy projektu otrzymali materiały edukacyjne oraz pamiątkową statuetkę „Kamień Pamięci”.

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.