07-06-2011 r. Wersja do wydruku  

Festyn w Małachowie

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 5 czerwca 2011 r. odbył się festyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Małachowo z myślą o promocji zdrowia i sportu.

 

Na festynie odbył się rajd w 2 kategoriach- dzieci z rodzicami do lat 12 (łącznie 82 uczestników) oraz oraz grupa nordic walking (16 uczestników). Zadaniem uczestników (całych rodzin) było pokonanie pieszo trasy rajdu ok. 2 km, wykonanie po drodze wielu zadań, zdobycie pirackiego skarbu przez dzieci. Na mecie dla wszystkich uczestników rajdu czekała nagroda: napój, ciastko, kiełbaska z grilla. Do kiełbaski podawano „Mega sałatkę” którą wykonali najmłodsze dzieci przybyłe na festyn, sałatką również poczęstowano gości.

 

Burmistrz MiG Dolsk - Henryk Litka ufundował nagrody dla najstarszego uczestnika rajdu (pani Stanisława Grabna) i najmłodszego uczestnika (Martyna Pilarska rok urodzenia 2010). Wszyscy mogli wziąć udział w instruktażu udzielania pierwszej pomocy, dokonywano ponadto pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi, rozdawano glukometry. Podczas festynu dzieci z rodzicami mogli wziąć udział w konkursach sportowych. Wszystkie nagrody w konkursach zostały ufundowane przez sponsorów.

 

Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ogłoszonego przez stowarzyszenie. Patronat nad konkursem „Kolorowe życie na wsi” objął Tygodnik Rolniczy.

 

Strażacy z OSP w Małachowie zaprezentowali pokaz zabytkowej sikawki konnej.

 

Dzieci Przedszkola Samorządowego w Dolsku- filia w Małachowie pod opieką pani Krystyny Idkowiak i dzieci z Szkoły Podstawowej w Dolsku- filia w Małachowie przygotowały koncert życzeń dla swoich mam pod opieką pani Izabeli Kołackiej i Katarzyny Mazurek. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.