07-06-2011 r. Wersja do wydruku  

XII Gminy Eko-Rajd pod hasłem „Las wokół nas”

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna eko-impreza zorganizowana 4 czerwca 2011 r. przez Szkołę Podstawową w Masłowie oraz Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przyciągnęła wyjątkowo dużą rzeszę uczniów wszystkich szkół naszej gminy. Na trasie 9- km rajdu, wiodącej w tym roku m.in. leśną ścieżką edukacyjną - Miranowo, uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat naszych lasów, ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy czy sprawnością fizyczną. Do rywalizacji stanęło 15 zespołów, które zaliczając kolejne punkty Eko-Rajdu, wykonywały zadania mające na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz popularyzację zdrowych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego. W kategorii klas I-III i IV-VI zwyciężyli uczniowie klasy III i klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Masłowie pod opieką pani Sylwii Misiak oraz pani Małgorzaty Gronek. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się grupa XIV pod opieką pani Ewy Śmieińskiej.

 

Eko-Rajd, jak co roku, zakończył się nie tylko wręczeniem nagród i kiełbaską z grilla. Na mecie każdy z uczestników mógł wziąć udział w zorganizowanych zabawach sportowych oraz konkursach przyrodniczych i plastycznych. Jako że rok 2011 został przez ONZ ogłoszony „Międzynarodowym Rokiem Lasów”, organizatorzy przygotowali w związku z tym odpowiednio nie tylko trasę rajdu, ale i specjalny konkurs na mecie. Uczestniczące w imprezie dzieci oraz młodzież gimnazjalna mogły wykonać zespołowo plakat pod hasłem „Chrońmy nasze lasy”. Tu najciekawszym pomysłem oraz wykonaniem wyróżniła się grupa VII ze Szkoły Podstawowej w Dolsku pod opieką pani Barbary Wojtkowiak.

 

Eko-Rajd kolejny już raz okazał się niezwykle udaną imprezą, która w radosny i ciekawy dla uczniów sposób potrafiła połączyć naukę i zabawę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.