11-07-2011 r. Wersja do wydruku  

Projekt „Poprawa infrastruktury turystycznej w Dolsku” pomyślnie zakończony!

 

 

 

 

 

 

W dniu 8 lipca 2011 roku na Plaży Miejskiej w Dolsku odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowego powstałego w ramach projektu „Poprawa infrastruktury turystycznej w Dolsku”.

 

To kolejna duża inwestycja realizowana przez gminę Dolsk z wykorzystaniem środków budżetu Unii Europejskiej. Tym razem był to Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny – VI. Turystyka. Koszt całej inwestycji wyniósł 3.664.743,77 zł.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Leszek Wojtasiak wraz z Dyrektorem Departamentu Gospodarki Jakubem Jędrzejczakiem, Starosta Powiatu Śremskiego – Piotr Ruta oraz Wicestarosta Powiatu Śremskiego Daniel Cicharski, Burmistrz Książa Wielkopolskiego – Teofil Marciniak, Wójt Gminy Brodnica – Marek Pakowski, Zastępca Burmistrza Śremu – Bartosz Żeleźny, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk – Janina Pawełczyk wraz z Radnymi Rady Miasta i Gminy Dolsk, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych gminy Dolsk, sołtysi i mieszkańcy Dolska.

 

Burmistrz Henryk Litka powitał wszystkich zebranych, przestawił pokrótce „historię” projektu oraz wyraził wielkie zadowolenie i dumę z nowo powstałych obiektów, które pozwalają na rozwijanie sportowych zainteresowań oraz w znacznym stopniu podnoszą jakość wypoczynku i rekreacji w gminie Dolsk.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak wspólnie z Burmistrzem Dolska Henrykiem Litka i Kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku Witoldem Opielewiczem.

 

Następnie ks. Tomasz Buliński – proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku poświęcił nowe obiekty, by były miejscem bezpiecznej zabawy i dobrego wypoczynku.

 

Nowe obiekty będą zarządzane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Na zakończenie spotkania goście zostali zaproszeni na spacer po plaży. Była to okazja, by z bliska obejrzeć boiska sportowe, plac zabaw, pomieszczenia sanitarne.

 

Zasłużenie władze samorządowe gminy Dolsk odbierały pochwały i wyrazy uznania m.in. z ust Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego i Starosty Powiatu Śremskiego. Nasza inwestycja bowiem, będąc największą w tej dziedzinie w powiecie śremskim, jest także znaczącym elementem realizacji strategii rozwoju turystyki i rekreacji województwa wielkopolskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.