GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Obchody 93 rocznicy odzyskania niepodległości w Dolsku


Obchody 93 rocznicy odzyskania niepodległości w Dolsku

 

 

 

 

 

 

Patriotycznie

 

11 listopada 2011 r. o godz. 11.00 ksiądz proboszcz Tomasz Buliński odprawił mszę św. „Za Ojczyznę” w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Dolsku, udekorowanym na tę okazję biało-czerwonymi flagami. We mszy świętej uczestniczyły wszystkie poczty sztandarowe z gminy Dolsk, terenu, społeczeństwo oraz gminne władze samorządowe.

 

Po mszy uczestnicy udali się na dolski rynek, gdzie pod pomnikiem odbyła się dalsza część patriotycznej uroczystości. Głos zabrał Burmistrz Dolska – Henryk Litka, który w krótkich słowach przedstawił fakty z historii, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie 25 delegacji reprezentujących dolskie środowisko, złożyło kwiaty pod tablicą, upamiętniającą ofiary z lat 1914 -18 i 1939-45.

 

Na zakończenie uroczystości, prowadzący- Kierownik MGOSiR Witold Opielewicz w imieniu Burmistrza podziękował wszystkim za udział oraz zaprosił na pozostałe imprezy, zorganizowane z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

<<< ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>

 

 

Rekreacyjnie i sportowo

 

 

Turniej Seniora

 

W dniu 11 listopada 2011 r. w sali sportowej MGOSiR w Dolsku, spotkali się na pierwszym turnieju z okazji Święta Niepodległości seniorzy gminy Dolsk. Stanęli do rywalizacji w pięciu konkurencjach: strzelanie z wiatrówki, strzał do bramki unihokeja, strzał do bramki piłkarskiej, rzut do tarczy lotkami, rzut do kosza. W imprezie dopisali zarówno uczestnicy jak i kibice, którzy dopingowali swoich faworytów. Każdy z zawodników zbierał punkty do klasyfikacji generalnej, która wygląda następująco:

 

1.            Krystyna Mizgalska

2.            Wiesława Szermalek

3.            Jerzy Litka

4.            Maria Jurga

5.            Henryk Jurga

6.            Helena Kwiecińska

7.            Zenon Wojtkowiak

8.            Irena Marciniak

9.            Czesława Szymańska

10.        Halina Ciszewicz

11.        Danuta Piasecka

12.        Maria Szlecht

13.        Krystyna Przybysłąwska

14.        Halina Burlaga

15.        Genowefa Wojciechowska

16.        Janina Ciszewicz

 

Na zakończenie organizatorzy zaprezentowali grę w boulle soft, czyli odmianę gry w hali. Nasi seniorzy z zainteresowaniem i zapałem uczestniczyli w grach. Zaproponowano również zorganizowanie turnieju lub nawet Ligii Seniorów w boulle. Wszyscy uczestnicy skorzystali z okazji wspólnego spotkania i rozmów przy ciasteczku i kawie.

 

<<< ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>

 

 

Otwarty Indywidualny Turniej Strzelecki

o Puchar Burmistrza MiG Dolsk

 

Również w piątek na Strzelnicy Bractwa Kurkowego odbył się turniej strzelecki o Puchar Burmistrza MiG Dolsk w kat. kobiet i mężczyzn z nagrodami. Po zaciętej rywalizacji, wyniki przedstawiają się następująco:

-         o puchar Burmistrza MiG Dolsk w kategorii kobiet:

I miejsce Magdalena Przybyła

II miejsce Daria Rosiak

III miejsce Anna Klemska

-         puchar Burmistrza MiG Dolsk w kategorii mężczyzn:

I miejsce Jan Ciszewicz

II miejsce Andrzej Gronek

III miejsce Kazimierz Ratajczak

-         strzelanie o szablę niepodległościową – Andrzej Gronek

 

Tego dnia odbyły się również konkursy strzeleckie Bractwa Kurkowego. W konkursie o nagrodę Przewodniczącego Sądu Honorowego KBS RP zwyciężył Jan Ciszewicz. Natomiast w konkursie o Puchar Wice Prezesa Bractwa Kurkowego w Dolsku zwyciężył Józef Stryczyński.

 

<<< ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>

 

 

Turniej Piłki Siatkowej z okazji

Święta Niepodległości

 

W sobotę 12 listopada 2011 r. w sali MGOSiR w Dolsku odbył się tradycyjny Turniej Piłki Siatkowej mężczyzn reprezentujących Poznań, Gostyń, Kórnik, Dolsk. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wyniki meczy:

 

Poznań – Gostyń: 2:0

Dolsk – Poznań: 0:2

Gostyń – Kórnik: 1:2

Dolsk – Kórnik: 1:2

Gostyń – Dolsk: 2:0

Poznań – Dolsk: 2:0

 

Klasyfikacja końcowa:

1.      Poznań

2.      ZHP Kórnik

3.      „KANIASTKA” Gostyń

4.      UKS „KUSY” Dolsk

 

Mecze rozegrano na wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy grali bardzo zacięcie ale wszystko odbywało się w sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze. Każda z drużyn otrzymała puchary. Dla zawodników i kibiców przygotowano ciastka i kawę.

 

Na zakończenie przedstawiciel drużyny z Gostynia zaprosił wszystkich na Turniej Charytatywny (przeszczep oka chłopczyka poszkodowanego w wypadku drogowym), który zostanie rozegrany 26 listopada w Gostyniu.

  

<<< ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>
Opublikowano dnia 14-11-2011 r.