GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Rodzinne rowerowanie pod znakiem słońca i rekordowej frekwencji


Rodzinne rowerowanie pod znakiem słońca i rekordowej frekwencji

 

 

 

 

 

 

W minioną niedzielę 16 września 2012 r., przy pięknej pogodzie i nadspodziewanie dużej frekwencji, odbyła się impreza rowerowa, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „KUSY” Dolsk. Na realizację projektu pt. „Familijne rowerowanie” - zakończenie sezonu rowerowego w gminie Dolsk” Klub pozyskał środki, biorąc udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd MiG Dolsk: „Organizowanie imprez rekreacyjno-sportowych na terenie gminy.”

 

Organizatorzy zakładali udział ok. 30 osób, natomiast ku naszemu miłemu zaskoczeniu przybyło blisko 80 osób! Tematem przewodnim projektu był udział w imprezie rodzin lub też grup osób, które tworzą pokoleniową „rodzinę”. Aby uatrakcyjnić podróżowanie po naszej gminie, wokół Jeziora Dolskiego Wielkiego, organizatorzy przygotowali na trasie konkurencje sprawnościowe. Był to rzut kostką do gry w Miranowie, rzut lotką w świetlicy w Lubiatowie i strzelanie z KBSK na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku. Po przejechaniu całej trasy, co zajęło ok. 1,5 godziny, rodziny mogły posilić się ciastem, kiełbaską, kawą, herbatą i wodą przygotowaną przy Domu Sportowca. Przy muzyce nie zabrakło czasu na rozmowy i wspólne biesiadowanie. Organizatorzy przygotowali również nagrody dla najlepszych grup, w poszczególnych konkurencjach, jak również w klasyfikacji generalnej. Nagrodami były dyplomy i okolicznościowe koszulki. Każda grupa otrzymała również certyfikaty ukończenia rajdu.

 

Rodziny uczestniczące w rajdzie:

Państwo: Mizgalscy, Jankiewiczowie, Żwawe Babki I, Żwawe Babki II, Żwawe Babki III, Majsnerowie, Marcinkowscy, Ciachowscy, Opielewiczowie- Mirella – Jacek, Nowccy, Nowakowie, Pawłoscy Trąbinek, Pawłoscy, Wawrzyniakowie, Chojnaccy, Sikorscy, Wrotyńscy, Dudzińscy, Grzelkowie.

 

Klasyfikacja rzutu lotką:

1.     Pawłoscy Trąbinek

2.     Chojnaccy

3.     Dudzińscy, Grzelka

Klasyfikacja rzut kostką:

1.     Wawrzyniakowie

2.     Opielewiczowie

3.     Nowaccy

Klasyfikacja strzelanie z kbks:

1.     Nowakowie

2.     Sikorscy

3.     Mizgalscy

Klasyfikacja generalna:

1.     Wawrzyniakowie

2.     Sikorscy

3.     Chojnaccy

 

Nagrody wręczał Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka, w imieniu organizatorów Dyrektor SP Dolsk Wojciech Dudziński i Prezes UKS „KUSY” Witold Opielewicz.

 

Serdecznie dziękujemy za udział w imprezie i do zobaczenia na otwarciu sezonu rowerowego w maju 2013 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 18-09-2012 r.