GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Pierwszy nowy wóz strażacki dla Dolska


Pierwszy nowy wóz strażacki dla Dolska

 

 

 

 

 

 

W minionym tygodniu OSP Dolsk otrzymało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Samochód marki Ford Transit zakupiony został z dotacji jaką otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna i tak:

-         dotacja ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego - 80 %

-         dotacja ze środków Gminy - 20%.

 

Auto to jest specjalnym, lekkim samochodem ratownictwa technicznego przeznaczonym do działań w szczególności przy wypadkach drogowych. Pojazd wyposażony jest w wysokociśnieniowy agregat gaśniczy, 200 litrowy zbiornik wodny, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy oraz wciągarkę.

 

Delegacja z OSP Dolsk w dniu 9 listopada 2013 r. w Częstochowie odebrała nowy wóz z firmy Frank-Cars gdzie był zakupiony.

 

Przekazanie samochodu odbyło się w Poznaniu w dniu 16 listopada 2013 r. Odbioru dokonali przedstawiciele jednostki OSP wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Panem Henrykiem Litka.

 

W dniu 17 listopada 2013 r. Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk oficjalnie przekazał klucze do nowego wozu bojowego Komendantowi Gminnemu Związku OSP RP w Dolsku Panu Andrzejowi Ratajczak.

 

Poświęcenia wozu dokonał Ksiądz Proboszcz Parafii w Dolsku Tomasz Buliński w asyście Kapelana Strażaków Księdza Henryka Schwanke. Po części oficjalnej goście oraz mieszkańcy mieli okazje obejrzeć nowy wóz bojowy.

 

Ponadto strażacy przejechali przez miasto z włączonym sygnałem prezentując nowy nabytek, który będzie służył do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 18-11-2013 r.