GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Wiosenna pogoda sprzyja realizacji inwestycji


Wiosenna pogoda sprzyja realizacji inwestycji

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęte pod koniec ubiegłego roku inwestycje gminne nabierają tempa. Niebagatelne znaczenie ma w tym przypadku sprzyjająca aura. Prace na dolskim rynku wkraczają w ostatnia fazę realizacji inwestycji.

 

Wykonawca robót (firma „ZBYLBRUK” spod Ząbkowic Śląskich) wykonuje obecnie prace, związane z układaniem kostki granitowej na ścieżkach oraz na miejscu, przeznaczonym pod „letnią kawiarenkę”. Wykonano już parkingi na zachodniej i południowej pierzei rynku.

 

Wykonawca przygotowuje się do wykonania miejsc parkingowych po północnej stronie rynku oraz wykonania głównej płyty rynku wraz z infrastrukturą, na którą składają się m.in. ławki, kosze na śmieci, oświetlenie rynku czy też punkty wodne.

 

W najbliższym czasie zostanie tymczasowo przeniesiony przystanek autobusowy na parking przy ul. Św. Ducha („plac morelowy”).

 

Szybko i sprawnie przebiegają również prace, związane z modernizacją ul. Szkolnej i Brzozowej. Tutaj gostyńska firma „DROGBUD” wykonuje prace na ul. Szkolnej.

 

Na znacznej długości tej ulicy pojawił się juz chodnik, wykonawca przystąpił do demontażu płyt betonowych. Płyty te wykorzystane będą w innych miejscach naszej gminy do utwardzania dojazdów.

 

Po doprowadzeniu do przejezdności na ul. Szkolnej wykonawca przystąpi do prac na ul. Brzozowej. Obecnie ruch pojazdów, jadących w kierunku Os. Jaskółki odbywa się wyłącznie z ul. Kościańskiej wjazdem od strony cmentarza. Później- gdy będą trwały prace na ul. Brzozowej wjazd będzie możliwy tylko z ul. Szkolnej.

 

Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie 

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 06-03-2014 r.