GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Rodzinnie dla Martynki


Rodzinnie dla Martynki

 

 

 

 

 

 

W minione niedzielne popołudnie mieszkańcy Dolska i okolic, już po raz kolejny zresztą, pokazali, że są ludźmi o wielkich sercach, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok ludzkiej choroby i cierpienia. Tego oto dnia zorganizowany bowiem został przez dyrekcję, rodziców, nauczycieli i uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku charytatywny festyn rodzinny dla Martynki Filipiak, trzyletniej dziewczynki, która przyszła na świat ze skomplikowaną wadą serca. Nie może ona biegać oraz bawić się jak jej rówieśnicy, gdyż stanowi to wielkie obciążenie dla jej serduszka, a nawet realne zagrożenie dla życia. Jedyną nadzieją dla dziewczynki jest operacja w Monachium, jej koszt jest jednak duży i wynosi 160 tys. zł. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać: 5 100 zł, a tym samym podarować bezcenną iskierkę nadziei dla małego Aniołka o imieniu Martynka.

 

Festyn obfitował w moc atrakcji, m.in. spektakl teatralny zatytułowany Złota rybka, mini playback show uczniów i nauczycieli gimnazjum, występy lokalnych chórów, przedszkolaków oraz grupy tanecznej dziewcząt, kabarety w wykonaniu naszej młodzieży, konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie mogło zabraknąć również pysznych domowych wypieków, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, sałatki greckiej oraz kiełbaski z rusztu. Każdy zatem bez względu na wiek i gusty kulinarne mógł znaleźć coś dla siebie i mile spędzić niedzielne popołudnie w gronie najbliższych.

 

W imieniu Martynki, jej rodziców oraz organizatorów dziękujemy wszystkim za okazane serce, wszelaką życzliwość i wsparcie finansowe!

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 23-06-2014 r.