GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Nocne Polaków granie


Nocne Polaków granie

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 19 lipca 2014 r. AKADEMIA CUP przeniosła się ponownie do Dolska. Na trzech oświetlonych boiskach przy Plaży Miejskiej rozegrany został nocny turniej siatkówki plażowej zaliczany do Grand Prix AKADEMII CUP oraz pierwszy raz w historii turniej w Dolsku był eliminacją do Grand Prix Wielkopolski, organizowaną przez WZPS. W nocnym turnieju w Dolsku wystartowało łącznie 35 duetów: w kategorii kobiet - 11, a w kategorii męskiej aż 24.

 

Turnieje z cyklu AKADEMIA CUP, jak i Grand Prix Wielkopolski cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem, o czym świadczy coraz większa liczba par startujących oraz różnorodność miast reprezentowanych z całej prawie Wielkopolski, a także z regionów ościennych. W turnieju zagrały zawodniczki i zawodnicy z Poznania, Gostynia, Dolska, Leszna, Turku, Kościana, Wrześni, Jarocina, Śremu, Nochowa, Jankowa, Środy Wlkp., Choczy, oraz Torunia i Nowej Soli.

 

Wyjątkowo za zgodą organizatorów z ramienia WZPS w nocnym turnieju w Dolsku mogły zagrać pary zarówno żeńskie, jak i męskie mające już zapewniony awans do finału Grand Prix Wielkopolski. Takie pary nie podlegały jednak klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski, jedynie klasyfikacji generalnej AKADEMII CUP (pary męskie). W kategorii kobiet łącznie rozegrano 22 mecze, natomiast panowie zmierzyli się w 46 pojedynkach.

 

Pierwsze spotkania rozgrywane jeszcze przy oświetleniu naturalnym i w skrajnym upale wyłoniły zarys par, które pretendować mogły do miejsc na podium. Po przerwie na ciepły posiłek i regenerację sił zawodniczki i zawodnicy wrócili na boiska, które z drobnymi problemami technicznymi oświetlone zostały jupiterami.

 

W kategorii kobiet mecze grano systemem brazylijskim, jeden set do 21, natomiast w meczach rozstrzygających o miejscu na podium dwa sety do 15. Do fazy medalowej dotarły pary z Poznania, Jankowa i Torunia. W meczu finałowym, który podobnie jak u mężczyzn stał na bardzo wysokim poziomie, para Urych-Turska/Kwaśnik z Poznania pokonała młodsze koleżanki z Jankowa Puławską/Płaczek 2:0. W meczu o najniższy stopień podium dziewczyny z Torunia Pater/Kozłowska w dwusetowym pojedynku pokonały poznanianki Baranowską/Geremek 2:0. W związku z tym, że Urych-Turska/Kwaśnik oraz Puławska/Płaczek miały już zapewniony awans do GP Wielkopolski pary z kolejnych trzech miejsc również zagrają w finałowym turnieju GP Wielkopolski. Są to pary: Pater Magda/Kozłowska Justyna (Toruń), Baranowska Anna/Geremek Martyna (Poznań) oraz Filipiak Olga/Grzywacz Aleksandra (Poznań).

 

Wyniki meczów półfinałowych kobiet:

Baranowska Anna/Geremek Martyna (Poznań) - Puławska Gabriela/Płaczek Kamila (Janków) 15:21

Urych-Turska Anna/Kwaśnik Sylwia (Poznań) - Pater Magda/Kozłowska Justyna (Toruń) 21:16

 

Finał:

Urych-Turska Anna/Kwaśnik Sylwia (Poznań) - Puławska Gabriela/Płaczek Kamila 2:0 (15:10; 15:9)

 

Mecz o III miejsce:

Baranowska Anna/Geremek Martyna (Poznań) - Pater Magda/Kozłowska Justyna (Toruń) 0:2 (11:15; 13:15)

 

Skrócona klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Urych-Turska Anna/Kwaśnik Sylwia (Poznań)

2. Puławska Gabriela/Płaczek Kamila (Janków)

3. Pater Magda/Kozłowska Justyna (Toruń) - awans do finału GP Wielkopolski (I)

4. Baranowska Anna/Geremek Martyna (Poznań) - awans do finału GP Wielkopolski (II)

5. Filipiak Olga/Grzywacz Aleksandra (Poznań) - awans do finału GP Wielkopolski (III)

 

W kategorii mężczyzn mecze grano również systemem brazylijskim i zarówno eliminacje, jak i mecze finałowe jeden set do 21. Faworyci wśród panów nie zawiedli. Na najwyższym podium, podobnie jak w turnieju w Cichowie stanęła para Szubstarski/Stankowski, która w całym turnieju nie odniosła porażki. Na drugim miejscu uplasowała się para z Nowej Soli Goltz/Witkiewicz, która dopiero w meczu finałowym, po szalenie emocjonującym pojedynku uległa na przewagi 26:24 liderom klasyfikacji generalnej AKADEMIA CUP parze Szubstarski/Stankowski. Najniższe miejsce na pudle zajęła para z Poznania Kuźniak/Suliński (8 miejsce w AKADEMIA CUP). Para ta w meczu o miejsce 3 pokonała debiutujących w tej edycji rozgrywek braci Szulc z Leszna. Z jak najlepszej strony w sobotnim nocnym turnieju pokazała się para z Dolska (liderzy klasyfikacji LGD) Skrzypczak/Szklanny, która po bardzo dobrych spotkaniach odpadła tuż przed fazą medalową. Pozostałe pary z czoła tabeli AKADEMII CUP grały ze zmiennym szczęściem i odpadały w różnych fazach turniejowych. Z racji tego, że duet z Poznania Szubstarski/Stankowski miał już zapewniony awans do GP Wielkopolski, do tegoż finału awansują z czwartego miejsca bracia Szulc (Leszno).

 

Wyniki meczów półfinałowych mężczyzn:

Goltz Alan/Witkiewicz Dawid (Nowa Sól) - Kuźniak Krzysztof/Suliński Przemysław (Poznań) 21:17

Szulc Michał/Szulc Adrian (Leszno) - Szubstarski Błażej/Stankowski (Andrzej) 17:21

 

Finał:

Szubstarski Błażej/Stankowski Andrzej (Poznań) - Goltz Alan/Witkiewicz Dawid (Nowa Sól) 26:24

 

Mecz o III miejsce:

Szulc Michał/Szulc Adrian (Leszno) - Kuźniak Krzysztof/Suliński Przemysław (Poznań) 15:21

 

Skrócona klasyfikacja końcowa mężczyzn:

1. Szubstarski Błażej/Stankowski Andrzej (Poznań)

2. Goltz Alan/Witkiewicz Dawid (Nowa Sól) - awans do GP Wielkopolski (I)

3. Kuźniak Krzysztof/Suliński Przemysław (Poznań) - awans do GP Wielkopolski (II)

4. Szulc Michał/Szulc Adrian (Leszno) - awans do GP Wielkopolski (III)

 

Pełna i uzupełniona klasyfikacja AKADEMII CUP Grand Prix ukaże się tradycyjnie w oddzielnym komunikacie na stronach www.kaniasiatka.eu oraz www.osir.dolsk.pl.

 

Nagrody pieniężne, rzeczowe oraz pamiątkowe medale wręczali: w imieniu organizatorów Witold Opielewicz, w imieniu WZPS-u sędzia główny zawodów Marcin Bartłomiejczak. Dzięki uprzejmości Radka Frydryszaka i Krzysztofa Piotrowiaka niebawem obejrzeć będzie można film z nocnych zmagań siatkarskich w Dolsku. Opiekę medyczną sprawował: Krzysztof Baraniak (Śrem).

 

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Marcin Bartłomiejczak

Sędziowie: Antoni Kuś, Jan Kamiński, Piotr Szady i Rafał Mischke

Przy tablicach punktowych pomagali: Szymon Jakubowski i Dominik Poznański.

 

Turniej realizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy „KUSY” Dolsk, dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska” w ramach „małych projektów” w ramach Osi Leader, Program Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Za dwa tygodnie w sobotę 2 sierpnia wychodząc na przeciw oczekiwaniom żeńskich par zorganizowany zostanie turniej siatkówki plażowej kobiet na boiskach przy Plaży Głównej w Cichowie. Początek zawodów godz. 10:00 (zapisy i odprawa godz. 9:30).

 

Natomiast w niedzielę 3 sierpnia również w Cichowie czwarta i przedostatnia już odsłona AKADEMII CUP Grand Prix 2014. Podobnie jak u pań początek zawodów godz. 10:00 (zapisy i odprawa godz. 9:30). Zapraszamy!!!

 

Przypominamy osobom niepełnoletnim o konieczności wypełnienia przez rodziców/opiekunów zgody na udział w każdym z turniejów. Dokument do pobrania na stronie www.kaniasiatka.eu.

 

Info - foto: Tomasz Biernat

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 21-07-2014 r.