GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Zaduszki poetyckie w Dolsku


Zaduszki poetyckie w Dolsku

 

 

 

 

 

W miniony poniedziałek -14 listopada,  młodzież gimnazjalna zaprezentowała, w sali widowiskowej w Dolsku  Zaduszki poetyckie pt.: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko"

Przedstawienie dało  sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci, sprowokować do zadumy  i refleksji nad sensem istnienia i przemijania. Jednocześnie młodzi aktorzy przekonywali, że świadomość przemijania nie musi być bolesna, że jest to czas na dopełnienie życia wartościami dla wszystkich cennymi – czas na działanie, tworzenie, doskonalenie się , na dobro i miłość.

Podczas przedstawienia można było posłuchać m.in. znanych wierszy ks. Jana Twardowskiego czy Wisławy Szymborskiej oraz piosenek z repertuaru  Edyty Geppert -„Zamiast”, „Och, życie kocham cię nad życie”, czy Beaty Rybotyckiej – „Kolęda dla nieobecnych".

Młodzież została ciepło przyjęta przez publiczność, którą w dużej mierze stanowili rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele, absolwenci oraz przyjaciele szkoły. 

 
Opublikowano dnia 16-11-2016 r.