GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Majówka w Dolsku


Majówka w Dolsku

 

 

 

29 kwietnia - 3 maja

 

 

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski Kopa Sportowego (29 kwietnia)

 

W sobotni wieczór 29 kwietnia 2017 r., w sali sportowej MGOSiR w Dolsku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski - kop sportowy pod patronatem Wielkopolskiej Ligii Kopa Sportowego. Do rywalizacji przystąpiło 148 zawodników z całej Wielkopolski. Mistrzostwa podzielono na 3 konkurencje: indywidualną, pary i drużynową. Po ostatnich rewelacyjnych wynikach naszych zawodników, liczyliśmy na spory sukces. Niestety trema własnego „boiska” i zaangażowanie w organizację imprezy sparaliżowała naszych i nie liczyli się w końcowej klasyfikacji.

 

Wyniki indywidualne:

1.     Marcin Jędrzejczak Krzyżanowo

2.     Adam Wysocki Kościan

3.     Jerzy Kortus Kluczewo

 

Honor gminy Dolsk uratowała Pani Emilia Różycka /16 miejsce/.

 

Wyniki pary:

1.     Edmund Polny, Józef Turbański Kobylin

2.     Włodzimierz Paroń, Krzysztof Brojanowski Międzychód

3.     Janusz Sikora, Jerzy Leciejewski Gostyń

 

Wyniki drużyna:

1.     „Przyjaciele Kobylin”: Edmund Polny, Józef Turbański, Marian Knuła, Bogdan Dąbrowski

2.     „Piaski Gostyń”: Janusz Sikora, Jerzy Leciejewski, Michał Roszak, Mieczysław Mikołajczak

3.     „Kontra Rej Międzychód”: Marek Pospieszny, Władysław Ziółek, Włodzimierz Paroń, Mieczysław Brojanowski

 

Najstarszy uczestnik Leonard Majchrzak Kobylin /84 lata/, Najmłodszy uczestnik Klaudia Wojtkowiak /18 lat/ Kościan, Najlepsza kobieta Emilia Różycka z Dolska.

 

Nagrody dla najlepszych wręczył Pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka. Specjalne podziękowania dla Pana Marka Sikorskiego za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów.

 

 

 

Turniej Sołectw Gminy Dolsk (30 kwietnia)

 

W niedzielę 30 kwietnia 2017 r. o godz. 1530 w Mszczyczynie rozegrany został Turniej Sołectw Gminy Dolsk. W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących sołectwa: Lubiatowo, Małachowo, Mełpin, Mszczyczyn, Nowieczek i Wieszczyczyn.

 

Jak na prawdziwych sportowców przystało zawodnicy z dużą energią i zapałem rozpoczęli wzajemną rywalizację w poszczególnych konkurencjach.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie:

-        Mirella Godawa - Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich UMiG Dolsk

-        Stanisław Kaźmierski - Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Dolsk

-        Beata Ciachowska - członek Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

-        Anna Klemska - Księgowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku

 

Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych i jednej wiedzowej:

1.     Narty - konkurencja składała się z dwóch etapów: jeden z zawodników przewoził drugiego na taczce do miejsca gdzie czekał na nich trzeci zawodnik, następnie cała trójka z założonymi drewnianymi nartami wracała po linii prostej do linii startu;

2.     Zawody z jajkiem - pierwszy zawodnik wiózł jajko w taczce do wyznaczonego miejsca, gdzie drugi zawodnik z drużyny rzucał to jajko do trzeciego zawodnika, który na łyżce przenosił jajko na linię mety; każdy z zawodników miał do dyspozycji 2 jajka;

3.     Bieg w worku - każdy z zawodników miał do pokonania slalomem wyznaczoną trasę;

4.     Obieranie ziemniaków na czas - konkurencja polegała na obraniu przez każdego z zawodników w drużynie 2 ziemniaków;

5.     Dmuchanie i wiązanie balonów - każda z drużyn ma do nadmuchania 9 balonów i przywiązania ich do specjalnie przygotowanego sznurka - technika dowolna - moment zakończenia konkurencji to stawienie się na linii jednego z zawodników ze sznurkiem balonów;

6.     Krzyżówka - konkurencja wiedzowa polegająca na rozwiązaniu krzyżówki tematycznie związanej z gminą Dolsk.

 

Po zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się reprezentacja gospodarzy. Zawodnicy z Mszczyczyna - Maciej Jańczak, Robert Nowak i Piotr Staszak zajęli I miejsce, drugie wywalczyli reprezentanci Nowieczka - Damian Polaszyk, Michał Krause i Marek Pawełczyk, a trzecie zawodnicy z Małachowa - Krzysztof Jankowiak, Mateusz Kowalski i Andrzej Łukaszyk.

 

Nagrodami były bony pieniężne w wysokości: I miejsce - 1400 zł, II miejsce - 1000 zł i III miejsce - 600 zł na rzecz sołectwa oraz medale i nagrody rzeczowe dla laureatów 3 pierwszych miejsc. Zwycięzca otrzymał puchar przechodni - 3-krotne zwycięstwo w turnieju gwarantuje przejęcie pucharu na własność.

 

Wzorem roku ubiegłego podczas turnieju rozegrana została także konkurencja wśród samych sołtysów - zwycięzcą okazał się Sołtys Drzonku - Pan Stanisław Kaźmierski.

 

Obecny na turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk - Pan Henryk Litka podsumował zmagania drużyn sołeckich, pogratulował wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Następnie, wspólnie z Komisja Sędziowską, wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom turnieju.

 

 

 

Mistrzostwa Gminy Dolsk w Piłce Nożnej Drużyn Sołeckich (1 maja)

 

1 maja 2017 r. w Lubiatowie odbyły się coroczne zmagania w ramach Mistrzostw Gminy Dolsk. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn podzielonych na dwie grupy:

I gr. Kotowo, Mszczyczyn, Wieszczyczyn

II gr. Ostrowieczno, Dolsk, Małachowo, Lubiatowo

 

Po meczach grupowych wyłoniono pary półfinałowe:

Dolsk - Mszczyczyn 2:0

Wieszczyczyn - Ostrowieczno 0:0 (karne: 0:2)

 

W „małym finale” brązowy medal trafił do rąk drużyny z Ostrowieczna, ale dopiero po piciu kolejkach rzutów karnych: 1:1 (karne. 5:4)

 

W finale faworyt nie zwiódł. Dryżyna z Dolska powtórzyła zeszłoroczny sukces wygrywając z Wieszczyczynem 1:0. Dolsk zagrał w składzie: Piotr Paul, Kamil Wojciechowski, Zbigniew Kukowiecki, Marcin Sławek, Mikołaj Kostuj, Bartosz Kaczmarek, Hubert Idkowiak, Michał Czaplicki, Dawid Burzyński, Królem strzelców turnieju został z 6-cioma bramkami Michał Czaplicki. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Pana Burmistrza MiG Dolsk Henryka Litka puchary, medale i nagrody rzeczowe. Następne Mistrzostwa w Dolsku, już za rok.

 

 

 

Kościół Farny (3 maja)

 

W środę 3 maja 2017 r. o godz. 12.00 w kościele farnym w Dolsku odbyła się Msza Św. za Ojczyznę. Odprawił ją ks. proboszcz Tomasz Buliński. Mszę uświetnił występ Koła Śpiewaczego „Lutnia” oraz montaż słowno - muzyczny o tematyce patriotycznej w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. pod opieką Pani Marzeny Owczarskiej.

 

W uroczystości uczestniczyły liczne poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Dolsk.

 

 

 

Strzelnica Bractwa Kurkowego w Dolsku (3 maja)

 

Również tego dnia o godz. 13.30 na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku rozegrano Strzelanie drużynowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk, w kategorii kobiet i mężczyzn oraz odbyło się strzelanie indywidualne do tarczy punktowej. Liczny udział mieszkańców w konkursie świadczy o dużym zainteresowaniu społeczeństwa tego rodzaju rozrywką. Wyniki - pobierz plik Plik PDFPDF.

 

 

 

Kozi Jarmark (3 maja)

 

Tradycyjnie, 3 maja 2017 r. odbył się „Kozi Jarmark” , który z powodu niesprzyjającej pogody został przeniesiony do sali widowiskowej. Pierwszym punktem festynu była wielka niespodzianka dla mieszkańców i odwiedzających nasze miasteczko- na rynku została odsłonięta mała kózka. Odsłonięcia dokonały przedszkolaki w towarzystwie fundatorki Pani Teresy Kamińskiej z rodziną oraz Pana Burmistrza Henryka Litka. Pani Teresa sentymentalnie związana jest z Dolskiem, gdyż od roku 1956 przez kilka lat pracowała jako kierownik Ośrodka Zdrowia w Dolsku. Inicjatorem i pośrednikiem w tworzeniu kozy jako symbolu Dolska jest Pani Barbara Siwińska.

 

Najmłodsi mieszkańcy gminy Dolsk -przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Stokrotki w Dolsku Filia w Wieszczyczynie pod opieką Pani Jolanty Maćkowiak zaprezentowali licznie zabranej publiczności przygotowany na tę okazję program artystyczny. Przedszkolaki wręczyły fundatorkom Paniom Teresie i Oldze Kamińskim bukiety kwiatów. Następnie zatańczyły przedszkolaki z filii z Mszczyczyna od opieką Pani Katarzyny Zielińskiej. Zaprezentowały:

-        układ taneczny „Carnevelito”

-        inscenizację ruchową do piosenki „Była sobie żabka mała”

-        układ taneczny z pomponami do utworu „Shape of you” Eda Sheerana

 

Kolejnym punktem festynu „Kozi Jarmark” był pokaz iluzjonistyczny, który zaprezentował iluzjonista Pan Łukasz Podymski. Jest on obecnie jednym z najbardziej doświadczonych iluzjonistów w Polsce. Posiada on w swoim dorobku artystycznym ponad 2 tys. występów.

 

Artysta zaprezentował iluzje z podkładem muzycznym, były to m.in. manipulacje kartami, przekładanie ręki przez lustro, latający stolik. Iluzjonista wspaniale zabawiał publiczność prosząc na scenę dzieci oraz dorosłych.

 

Następnie na scenę zaproszono Chór „ Lutnia”, pod opieką dyrygenta Pani Anny Majsner który zaśpiewał dwie bardzo energetyczne piosenniki: „Kolorowe Jarmarki” oraz „Przez Twe oczy zielone”.

 

Następnie publiczność bawiła się przy występie 5 grup tanecznych młodzieży z Projektu Mimika, po kolei wystąpili:

-        Przedszkole taniec „Krasnale”

-        II klasy w tańcu „Bo jak nie my to kto”

-        III klasy - „O mnie się nie martw”

-        IV-V klasy - taniec w stylu dance hall

-        VI-gimnazjum klasy również taniec w stylu dance hall

 

Następnie wiersz „Żuk” Jana Brzechwy recytowała Anita Rosiak, Olga Chudzicka zaśpiewała piosenkę „Zostań moją przyjaciółką” a Nikodem Zyffert piosenkę Majki Jeżowskiej -„Piosenka biedronki”. Na zakończenie występów indywidualnych Antonina Gacek recytowała wiersz Jana Brzechwy „Mucha”

 

Punktem kulminacyjnym festynu kulturalnego „Kozi Jarmark” był koncert młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Wybickiego w Śremie. W skład zespołu THE COLT’S wchodzą: Mikołaj Mąkowski (gitara), Szymon Dudziński (perkusja), Konrad Dzierla (gitara basowa), Wojciech Buliński (wokal), Karol Darna (wokal). Chłopaki prezentowali utwory instrumentalne jaki i wokalno-instrumentalne. Zagrali Twist and Shout zespołu The Beatles, 7 Nation Army zespołu White Stripes, Dani California zespołu Red Hot Chilli Pepers, R U Mine zespołu Arctic Monkeys.

 

Licznie zgromadzona publiczność mogła spróbować wypieków Pań z Klubu Miłośników Księginek. Dzieci interesowały się stoiskiem malowania buziek. Na zewnątrz rozmieszczone zostały stoiska z zabawkami, małą gastronomią oraz zamki dmuchane.

 

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dolsk oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku dziękują wszystkim artystom, publiczności i zapraszają już za rok na kolejny festyn „Kozi Jarmark”.

 

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski Kopa Sportowego (29 kwietnia)

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

Turniej Sołectw Gminy Dolsk (30 kwietnia)

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

Mistrzostwa Gminy Dolsk w Piłce Nożnej Drużyn Sołeckich (1 maja)

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

Strzelnica Bractwa Kurkowego w Dolsku (3 maja)

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

Kozi Jarmark (3 maja)

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 04-05-2017 r.