GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Wianki 2007: 340-lecie Bractwa Kurkowego w Dolsku


340-lecie Bractwa Kurkowego w Dolsku

 

 

24 czerwca 2007 roku

 

 

 

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele farnym w Dolsku. Następnie nastąpił przemarsz zgromadzonych na rynek. Uroczystości rozpoczęły się salwą armatnią. Następnie nastąpiła intronizacja Króla Kurkowego, którym został Radosław Tomczak. W kolejności V-ce Królem został Ryszard Kowalski a I Rycerzem Rafał Berak. W uroczystościach wzięło udział wiele zaprzyjaźnionych bractw np. z Wojciechowa, Gołańczy, Margonina, Mosiny, Poznania,  Jutrosin, Śrem. Przybyli też: Starosta Śremski Komendant Powiatowy Policji w Śremie, Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Dolsku, Chór „Lutnia”, Gimnazjum w Dolsku, Kolo Łowieckie Knieja.

 

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym braciom. Krzyż Komandorski Bractw Kurkowych otrzymał Romuald Ochocki. Krzyż Rycerski Bractw Kurkowych otrzymali: Henryk Litka, Jan Chojnacki, Jan Ciszewicz, Stefan Szymczak, Tadeusz Szymkowiak, Jarosław Ciemniak. Medale nadane przez Okręg Poznański Bractw Kurkowych otrzymali: Romuald Ochocki oraz Henryk Litka. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu dziewczyn z Gimnazjum oraz Chóru Lutnia.

 

Następnie zaproszeni goście udali się do sali Urzędu Miasta i Gminy na wystawę poświęconą historii Bractwa Kurkowego w Dolsku oraz poczęstunek.

 

Na rynku odbył się koncert Orkiestry Dętej z Książa, po koncercie uczetnicy uroczystości udali się korowodem na strzelnicę gdzie odbywał się Otwarty Turniej Strzelecki do tarcz.

 

Wyniki:

1.      Tarcza Posła Tadeusza Tomaszewskiego – Andrzej Kubiak ze Śremu.

2.      Tarcza Starosty Śremskiego Tadeusza Waczyńskiego – Grzegorz Szydłowski Mosina.

3.      Tarcza Burmistrza Dolska Henryka Litki - Rafał Berak z Dolska.

4.      Tarcza Imieninowa Prezesa Bractwa Kurkowego Dolsku Jana Ciszewicz - Andrzej Kubiak ze Śremu.

5.      Tarcza Jubileuszowa Grzegorz Szydłowski z Mosiny.

6.      Strzelanie do Kura – Marek Sikorski z Dolska.

 

Uroczystości 340-lecia zakończyły się piknikiem w siedzibie bractwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 25-06-2007 r.