GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Obchody święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości


Obchody święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

 

 

7 listopada 2019

 

Obchody święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w tym roku malowaniem barw narodowych. Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku wraz z opiekunem na biało-czerwono pomalowała napis „Dolsk”, który znajduje się na płycie rynku.

 

 

8 listopada 2019

 

O symbolicznej godzinie: 11:11 uczniowie i nauczyciele szkół i przedszkoli gminy Dolsk odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu.

 

O godz. 17:00 w sali widowiskowej w Dolsku rozpoczął się Koncert Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowane zostały pieśni okresu międzywojennego, czasów II wojny światowej oraz twórczość współczesna, a ich wykonawcami byli najmłodsi przedstawiciele naszej społeczności – przedszkolacy z Przedszkola w Dolsku i w Wieszczyczynie oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Dolsku i w Masłowie. Koncert uświetnili swoją obecnością m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Pani Barbara Wierzbińska, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk Pan Romuald Nawrot, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Książ Wielkopolski Pan Sławomir Przybylski oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej Pan Jerzy Naskręt.

 

 

11 listopada 2019

 

Uroczystą mszą świętą, którą w intencji Ojczyzny odprawił o godz. 10:00 w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Dolsku ks. Proboszcz Rafał Pleszewa, rozpoczęły się w Dolsku oficjalne uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Po mszy świętej, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, chór Lutnia, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Dolsk, nastąpił uroczysty przemarsz na dolski rynek.

 

Na rynku, pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej, odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Pani Barbara Wierzbińska, która w swoim przemówieniu mówiła o szacunku i wdzięczności wobec Tych, którzy w walce o niepodległość oddali to co najcenniejsze, poświęcili swoje plany, marzenia, zdrowie lub złożyli ofiarę największą - ofiarę życia. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej.

 

Na zakończenie grupa młodzieży „Teatralnie zakręceni” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie wraz z opiekunami: Panią Beatą Szafraniak, Panią Anitą Towarek oraz Panią Magdaleną Socha przedstawiła przejmującą pantomimę „Pamiętamy”.

 

 

Imprezy sportowe

 

Wzorem lat ubiegłych miniony weekend był bogaty także w imprezy sportowe.

 

9 listopada w sali sportowej w Dolsku rozegrano MINI TURNIEJ – UKS TAEKWONDO DOLSK. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników klubu UKS TAEKWONDO DOLSK. Były to pierwsze zawody zorganizowane przez klub, a otwarcia dokonała Pani Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Barbara Wierzbińska, która dziękując klubowi za inicjatywę zorganizowania tego turnieju, życzyła każdemu zawodnikowi dobrej, sportowej walki o upragnione zwycięstwo.

 

W niedzielę 10 listopada w sali sportowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku odbył się natomiast 18. Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości. Po raz pierwszy w turnieju wzięły udział drużyny mieszane. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” pod czujnym okiem sędziego – Pana Antoniego Kusia. Wyniki:

1. UKS KUSY Dolsk

2. Młode Wilki Książ Wlkp.

3. Młodziczki Dolsk

 

Nagrody w postaci pucharów wręczył Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku w Dolsku Pan Witold Opielewicz.

 

Rywalizację sportową zakończył Otwarty Indywidualny Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Dolska rozegrany już tradycyjnie 11 listopada na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku.

 

 
Opublikowano dnia 12-11-2019 r.