GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Obchody Święta Niepodległości


Obchody Święta Niepodległości

 

 

 

 

 

 

W Dolsku 89. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono Mszą św. za Ojczyznę, która odprawiona została w miejscowej Farze przy udziale mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych, pocztów sztandarowych instytucji i organizacji społecznych działających w gminie. Uroczyste obchody uwieńczone zostały spotkaniem na rynku, gdzie po wystąpieniu Burmistrza poświęconym historycznym wydarzeniom towarzyszącym odzyskaniu niepodległości oddano hołd bohaterom tych dni, składając kwiaty przed pomnikiem.

 

W dalszej części dnia odbyły się imprezy rekreacyjno-sportowe, a wśród nich: Otwarty turniej strzelecki o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku. Wyniki Turnieju w poszczególnych kategoriach są następujące:

-         drużynowej - zwyciężył zespół OSP Mszczyczyn przed drużyną Rol-Zbyt Dolsk i Kołem Wędkarskim z Dolska;

-         indywidualnej - pierwsze miejsce zajął Jan Ciszewicz przed Przemysławem Marciniakiem i Stanisławem Tomczakiem.

 

Dzień wcześniej odbyła się impreza towarzysząca – mistrzostwa Powiatu Śremskiego w piłce siatkowej. Udział wzięło 6 drużyn. I miejsce zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 1 ze Śremu 2. drużyna, II miejsce także uczniowie tegoż gimnazjum ale z drużyny 1., natomiast uczniowie dolskiego gimnazjum zdobyli III miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 12-11-2007 r.