GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk


Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk

 

 

 

Szanowni Mieszkańcy,

 

od soboty 14 marca na terenie całego kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Od północy w sobotę wprowadzonych zostało wiele zmian m.in.:

-        Ograniczenie działalności galerii handlowych. Jedynymi otwartymi punktami w galeriach będą oddziały banków, apteki, pralnie i sklepy spożywcze. Sklepy poza galeriami mogą swobodnie prowadzić działalność.

-        Zawieszono działalności wszystkich dyskotek, klubów, barów, pubów i restauracji na 14 dni. Obiekty te mogą świadczyć usługi tylko na wynos.

-        Ograniczono zgromadzenia do 50 osób. To ograniczenie ma charakter powszechny, dotyczy zgromadzeń i uroczystości prywatnych, samorządowych czy religijnych.

-        Uruchomiona zostanie kontrola na granicach - na 10 dni, z możliwością przedłużenia.

-        Wszystkie osoby powracające z zagranicy będą poddane 14-dniowej kwarantannie.

-        Granice otwarte są tylko dla przepływu towarów.

 

Wprowadzone zmiany są decyzjami, a nie zaleceniami w związku z powyższym prosimy o stosowanie się do nich. Miejmy nadzieję, że zachowanie tych dodatkowych środków bezpieczeństwa pozwoli na ograniczenie zachorowalności i ustrzeżenie przed kolejnymi przypadkami zachorowań na koronawirusa.

 

Osoby starsze, wymagające pomocy w codziennych sprawach, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dolsku.

 

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą do Sołtysów gminy Dolsk o informowanie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku o osobach, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższej rodziny, a w tym trudnym czasie należy im bezwzględnie pomóc.

 

Dane kontaktowe do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku:

tel. 61 28 25 426 lub 577 900 195

e-mail: ops@dolsk.pl

 

 

 

Burmistrz

Miasta i Gminy Dolsk

 

/-/ Barbara Wierzbińska
Opublikowano dnia 16-03-2020 r.