GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Informacja dla osób z kontaktu z przypadkiem potwierdzonym...


Informacja dla osób z kontaktu z przypadkiem potwierdzonym przebywających w kwarantannie

 

 

 

Kwarantannę domową przez okres 14 dni odbywasz pod adresem, który podałeś.

 

Jeśli będziesz odbywać kwarantannę w domu, stosuj się do poniższych zaleceń:

-        Nie opuszczaj domu.

-        Nie wychodź do sklepu.

-        Jeśli masz pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas trwania kwarantanny przekaż je pod opiekę rodzinie lub znajomym. Jeśli nie masz takiej możliwości, zwróć się telefonicznie o pomoc do gminy.

-        Nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ludzi do domu.

-        Jeśli mieszkasz z rodziną, w miarę możliwości ogranicz z nią kontakt i zachowaj bezpieczny odstęp wynoszący minimum 2 metry.

-        Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.

-        Jeśli masz możliwość, korzystaj z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy; jeśli nie masz takiej możliwości, po skorzystaniu z toalety/łazienki zdezynfekuj ją dostępnym środkiem czystości.

-        Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie.

-        Zachowaj zasady higieny.

-        Często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe takie jak: blaty, klamki, ekrany telefonów.

-        Monitoruj temperaturę ciała minimum 2 razy dziennie.

-        W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj się telefoniczne ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się na oddział zakaźny, unikając transportu publicznego.

-        Udzielaj informacji o swoim stanie zdrowia dzwoniącym do Ciebie pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

-        W czasie trwania kwarantanny (powyżej 5 dnia jej trwania) zostanie pobrany wymaz do badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. W tej sprawie zgłosi się do Ciebie sanitariusz. O wynikach tego badania zostaniesz poinformowany.

-        Do weryfikowania przestrzegania kwarantanny wyznaczeni zostali funkcjonariusze policji - odwiedzą Cię oni w czasie trwania kwarantanny.

-        W razie jakichkolwiek pytań, pomoc uzyskasz dzwoniąc na numer telefonu 61 85 44 800 i wybierając nr odpowiedni dla kwarantanny zgodnie z komunikatem głosowym.

-        W przypadku potrzeby skontaktowania się z lekarzem POZ, skorzystaj z teleporady. Lekarz może wystawić e-receptę i e-zwolnienie. Lista placówek POZ udzielających teleporad w Twojej okolicy jest dostępna na stronie nfz.gov.pl, więcej o e-zdrowiu na pacjent.gov.pl.

 

 
Opublikowano dnia 18-03-2020 r.