GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: „Dmuchawce, latawce, wiatr”


„Dmuchawce, latawce, wiatr”

 

 

 

W dniach 13, 14 i 15 lipca 2021 r. w Leśniczówce nieopodal Dolska odbyły się warsztaty „Dmuchawce, latawce, wiatr” organizowane przez Stowarzyszenie Paradoks, sfinansowane przez Gminę Dolsk.

 

Każdy dzień miał swoisty urok – pierwszego dzieci konstruowały innowacyjne maszyny służące do kontrolowania zjawisk atmosferycznych. Jako materiałów mali uczestnicy używali tego, co zwykle mogłoby wylądować już w koszu, a dzięki warsztatom mogli zaobserwować, że zwykły kartonik po ryżu czy kawałek bibuły można wykorzystać, aby zrobić ciekawą i oryginalną zabawkę. Powstały prace małe, średnie i wielkie, zawsze oryginalne! Nie zabrakło także śpiewu, zabaw i ruchu na świeżym powietrzu.

 

Kolejny dzień dzieci spędziły na konstruowaniu latawców, a ostatnie zajęcia dotyczyły mniszka lekarskiego oraz dostępnych powszechnie ziół. Uczestnicy wykonywali prace plastyczne z użyciem rosnących dookoła roślin. Była to wspaniała lekcja, jak korzystać z darów natury!

 

Było dużo wrażeń, mniszki i mnichy, mlecze i łódki, wiatry i słońce, latawce i wymyślne maszyny, a przede wszystkim... dużo uśmiechów i fantastycznych pomysłów uczestników.

 

 
Opublikowano dnia 26-07-2021 r.