GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Informacja Gminnego Biura Spisowego


Informacja Gminnego Biura Spisowego

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Gminne Biuro Spisowe przypomina, że Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września. Do tego czasu każdy mieszkaniec gminy Dolsk musi wywiązać się z obowiązku spisowego.

 

Za odmowę udziału w spisie powszechnym przewidziana została kara grzywny – zgodnie z art. 57 ustawy o statystyce publicznej: „Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”.

 

Przypominamy, że spisu można dokonać poprzez:

a)    samodzielne wypełnienie formularza spisowego (samospis) on-line na stronie spis.gov.pl,

b)    dzwoniąc na infolinię spisową - 22 279 99 99,

c)     podczas wywiadu z rachmistrzem spisowym, posiadającym uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania wywiadów spisowych.

 

Gminne Biuro Spisowe przypomina, że codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Dolsk można skorzystać ze stanowiska do samospisu, którego obsługę zapewniają pracownicy oraz uzyskać bezpośredni kontakt do rachmistrza.

 

Ponadto dodatkowo w dniu 25 września (sobota) dla wszystkich niespisanych jeszcze mieszkańców gminy Dolsk, w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk w godz. od 10.00 – 13.30 w ramach „dyżuru spisowego” będzie również możliwość dokonania spisu.
Opublikowano dnia 16-09-2021 r.