GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Spotkanie z Bożeną Hubicką


Spotkanie z Bożeną Hubicką

 

 

 

 

 

 

7 listopada 2009 r. w sali widowiskowej w Dolsku została otwarta wystawa prac malarskich autorstwa Pani Bożeny Hubickiej – artystki plastyka. Malarka gościła w niedalekiej przeszłości w Dolsku na plenerze malarskim i urzeczona pięknem naszego miasteczka i najbliższej okolicy uwieczniła je na płótnach.

 

Pani Hubicka jest absolwentką poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych wydziału Grafiki i Architektury wnętrz, a jej prace miały swoje wernisaże w wielu miastach w Polsce i za granicą (Warszawa, Łódź, Szczecin, Kraków i Poznań – Hamburg, Budapeszt, Praga).

 

12 listopada 2009 r. odbyło się z spotkanie, w którym wzięło udział liczne grono zainteresowanych, pragnących poznać bliżej artystkę. Pani Bożena opowiadała o swojej pracy i pasji malarskiej, a także o jej powiązaniach i inspiracji Dolskiem. Uczestnicy spotkania mięli okazję zadać pytania Pani Bożenie Hubickiej oraz otrzymać autografy od malarki. Na zakończenie w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Henryka Litka, Dyrektor Biblioteki Daria Rosiak podziękowała za użyczenie prac na wystawę i wręczyła gościowi kwiaty oraz wydawnictwa o Dolsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 13-11-2009 r.