GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Burmistrz Dolska w Poznaniu


Burmistrz Dolska w Poznaniu

 

 

 

 

 

 

15 czerwca 2011 r. Burmistrz Dolska Henryk Litka wziął udział w spotkaniu, zorganizowanym przez Wicewojewodę Wielkopolskiego – Przemysława Pacię. Spotkanie dotyczyło omówienia perspektyw rozwoju hokeja na lodzie w Wielkopolsce w kontekście utworzenia II ligi hokejowej, Dyskutowano o stanie obecnym tej dyscypliny oraz o sposobach pozyskania środków finansowych, potrzebnych do jej rozwoju. Hokej na lodzie był bardzo popularny w Dolsku w latach 60-tych i 70-tych. Młodzi sportowcy z Dolska wielokrotnie sięgali po najwyższe laury w kraju w „Błękitnej sztafecie” czy „Złotym Krążku”.

 

W ostatnim czasie kilku mieszkańców naszej gminy gra w hokeja w amatorskiej lidze, występując razem z mieszkańcami Śremu i Kościana.

 

Jest wielce prawdopodobne, że drużyna z Dolska zagra w utworzonej właśnie II lidze hokeja na lodzie.

 

- - -

 

Również tego samego dnia Burmistrz Henryk Litka wziął udział w II Zjeździe Samorządu Aglomeracji Poznańskiej.

 

Zjazd odbył się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Na Zjeździe przedstawiono dotychczasowy dorobek Stowarzyszenia Metropolia Poznań, wysłuchano założeń polityki miejskiej kraju przedstawionej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz dyskutowano o sprawach bieżących.

 

Podczas zjazdu Burmistrz Dolska zadeklarował chęć przystąpienia Dolska oraz pozostałych gmin naszego powiatu (Książa Wlkp. i Brodnicy) do Metropolii Poznańskiej.

 

Wg Burmistrza Dolska – po przyjęciu Śremu do tego Stowarzyszenia pozostałe gminy naszego powiatu również winny stać się członkami Metropolii Poznańskiej.
Opublikowano dnia 16-06-2011 r.