06-05-2007 r. Wersja do wydruku  

Majówka w Dolsku

 

 

1 maja 2007 roku

 

 

 

 

1 maja o godz. 15.00 na plaży miejskiej w Dolsku rozpoczęły się „Prezentacje 8”, których specjalnym gościem była Komenda Policji w Śremie.

 

W imieniu władz wszystkich zebranych powitała Pani Komisarz Ewa Szała pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie. Na majówce był obecny także Aspirant Sztabowy Wojciech Michałowski, Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Dolsku.

 

Impreza rozpoczęła się od pokazu tresury i wyszkolenia psa służbowego, którą zaprezentowali starszy sierżant Mariusz Naganowski i pies Olo, oraz starszy sierżant Krzysztof Stajkowski. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników festynu.

 

 

Następnie Pani podkomisarz Ewa Kasińska przeprowadziła konkurs dla dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przez cały czas trwania imprezy aspirant sztabowy Błażej Maliński oraz starszy posterunkowy Waldemar Kwieciński pobierali odciski palców od zainteresowanych daktyloskopią.

 

Następnie odbyły się pokazy artystyczne. Na festynie zaprezentowali się: przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Stokrotki” w Dolsku, dziewczyny z II klasy gimnazjum w Dolsku, uczniowie SP w Dolsku i Małachowie.

 

 

W czasie trwania festynu prezentowali się także: Pan Benedykt Włodarczak – rzeźby, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu, koło Dolsk oraz Polski Związek Wędkarzy, koło Dolsk. Prezentujące się grupy otrzymały pamiątkowe puchary.

 

 

Na zakończenie odbył się mecz siatkówki plażowej pomiędzy Policją (skład drużyny: aspirant sztabowy Wojciech Michałowski, komisarz Dariusz Ptak, posterunkowy Łukasz Pakowski) a samorządowcami z Dolska (w składzie Witold Opielewicz - Kierownik OSiR Dolsk, Wojciech Dudziński – Dyrektor SP w Dolsku, Robert Królak - nauczyciel wych. fizycznego SP w Dolsku), mecz zakończył się wygraną samorządowców 2:0.

 

 

Organizatorzy imprezy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dolsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku, Komenda Powiatowa Policji w Śremie.

 

 

ZOBACZ PLAKAT - MAJÓWKA W DOLSKU

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.