17-09-2007 r. Wersja do wydruku  

Spotkanie z „Mistrzem Świata”

 

 

 

 

 

 

W czwartek, 13 września 2007 r. w „Domu Sportowca” odbyło się niecodzienne spotkanie. Inicjatorem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk - Henryk Litka. Celem było uhonorowanie świeżo upieczonego „Mistrza Świata” w konkurencji combat kalaki – Mariusza Banaszaka, mieszkańca Rusocina. Zaproszenie przyjęli również trener i prekursor tej dyscypliny sportu w naszym regionie Pan Grzegorz Furmanowski wraz z zawodnikami sekcji combat kalaki. Uczestnikami byli również Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta i Gminy Pan Jacek Woroch oraz Zarząd LKS „Zawisza” – macierzystego klubu Pana Mariusza.

 

Po raz pierwszy w historii sportu dolskiego doczekaliśmy się Mistrza Świata!

 

Zawody odbyły się w Indonezji. Pan Mariusz miał do pokonania 11 zawodników w swojej kategorii wagowej 75 – 80 kg. W drodze do finału pokonał 4 z nich, w trzech jednominutowych rundach. W finale po zaciętym pojedynku, zakończonym dwiema dogrywkami, mógł cieszyć się z pierwszego tytułu Mistrza Świata. Był jedynym Polakiem w kategorii seniorów, który zdobył złoto. Na uwagę zasługuje fakt, że w drodze do finału pokonał wnuka samego założyciela systemu walki combat kalaki.

 

W dowód uznania osiągnięć sportowych, Burmistrz wręczył Panu Mariuszowi list gratulacyjny oraz telewizor LCD. Nagrodę otrzymał również Pan Grzegorz Furmanowski w postaci wieży stereofonicznej.

 

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań Panu Mariuszowi, który z chęcią opowiedział swoją przygodę z Mistrzostwami Świata.

 

W imieniu mieszkańców gminy Dolsk serdecznie gratulujemy Panu Mariuszowi Banaszakowi oraz życzymy dalszych sukcesów w życiu sportowym i osobistym!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.