08-04-2020 r. Wersja do wydruku  

„Kwartalnik Gminy Dolsk”

Nr 5 / kwiecień 2020 r.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy,

 

Za nami pierwszy kwartał 2020 r., w który wkroczyliśmy pełni energii do działania. Hucznie przywitaliśmy Nowy Rok, a najmłodsi z radością czekali już na ferie zimowe. Choć śniegu w tym roku nie było, to zajęcia zorganizowane przez jednostki gminy zrekompensowały jego brak i na niejednej buzi pojawił się uśmiech.

 

Mamy za sobą wystąpienia i spektakle – zjawiskowe przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu „Pozytywnie zakręconych”. Mówiliśmy też o miłości za pomocą muzyki, literatury i tańca.

 

W naszej gminie zostały zorganizowane akcje ukazujące dobro ludzkich serc – coroczny finał WOŚP czy turniej „Gol dla Dawidka”. Nie zapomnieliśmy również o datach ważnych dla naszej gminy, czym było upamiętnienie 75. rocznicy wyzwolenia Dolska spod okupacji hitlerowskiej czy przygotowanie przez uczniów szkoły podstawowej w Dolsku 101. rocznicy zakończenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Do tego doszły sukcesy utalentowanych uczniów naszej gminy. Te i wiele innych przedsięwzięć udało nam się zrealizować. Jednakże z przyczyn od nas niezależnych na chwilę musieliśmy się zatrzymać...

 

Okazuje się, że rutynowe, zwykłe i niekiedy nudne sytuacje nabierają innego wymiaru. Tym bardziej bądźmy dla siebie wyrozumiali i nie zapominajmy o szacunku wobec drugiego człowieka.

 

 

Udanej lektury w zaciszu domowym

 

 

>>> POBIERZ <<<

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.