10-11-2020 r. Wersja do wydruku  

Wspieraj Seniora

 

 

 

Szanowni mieszkańcy,

 

Gmina Dolsk przystąpiła do realizacji programu Wspieraj Seniora, którego głównym celem jest pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów osobom w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii pozostają sami w domu i nie są w stanie, zabezpieczyć sobie artykułów codziennej potrzeby.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia wsparcie Seniorom potrzebującym pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, m.in. artykuły spożywcze, środki higieny osobistej lub realizacji recept, odebraniu przesyłki na poczcie czy wyprowadzeniu psa.

 

Chcąc skorzystać z pomocy osoba starsza:

-        dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11

-        zgłoszenie o pomoc przekazywane jest do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku,

-        pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia oraz przekazuje dane osobowe wolontariusza, który udzieli pomocy,

-        za zakupy płaci Senior, który przekazuje wolontariuszowi pieniądze niezbędne na realizację wskazanych zakupów przed wykonaniem usługi.

 

Realizatorem powyższego Programu w GMINIE DOLSK jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Dolsku tel. 612825426, e-mail: ops@dolsk.pl.

 

 

Chcesz pomóc seniorowi?

 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

Spraw, by każdy, kto potrzebuje wsparcia w tych trudnych chwilach, mógł je otrzymać.

 

Osoby, które chciałyby włączyć się w szeregi wolontariuszy programu Wspieraj Seniora, mogą to zrobić poprzez stronę internetową www.wspierajseniora.pl wypełniając dostępny tam formularz zgłoszenia.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.