09-11-2009 r. Wersja do wydruku  

Koncert wokalno-instrumentalny Sławomira Olgierda Kramma

 

 

 

7 listopada 2009 r.

 

 

 

W sobotę 7 listopada 2009 roku o godz. 1700 w Sali widowiskowej w Dolsku odbył się wspaniały koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu Sławomira Olgierda Kramma. Było to kolejne wydarzenie kulturalne wplatające się w cykl imprez organizowanych z okazji jubileuszu 650-lecia miasta Dolsk, a szczególny sposób nawiązujące do obchodów przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości.

 

Artysta swoim śpiewem przeniósł wszystkich w świat przepięknych arii i pieśni operetkowych, nawiązał do utworów związanych z wybitnymi polskimi twórcami. Wraz z towarzyszącą mu młodą śpiewaczką – studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu Panią Eweliną Jurga stworzył wspaniały duet do takich utworów, jak m.in. „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy „Żegnajcie przyjaciele”.

 

Pan Sławomir Olgierd Kramm jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu z 1999 roku, wydziału wokalno-aktorskiego z klasy śpiewu wybitnego polskiego śpiewaka operowego Mariana Kouby.

 

Już od najmłodszych lat interesował się muzyką ucząc się gry na akordeonie, fortepianie i gitarze.

 

Głos Pana Sławka charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą z łatwością śpiewania w wysokich rejestrach oraz wyjątkową techniką wydobywania szybkich koloratur. W repertuarze posiada ponad 100 arii z różnych oper i musicali oraz ponad 100 pieśni (między innymi w języku japońskim i chińskim).

 

Wielkim atutem tego śpiewaka jest olbrzymia wrażliwość i muzykalność oraz niesamowity dar umiejętności gry aktorskiej na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie te cechy zawsze stara się jak najlepiej wykorzystywać przy interpretacji śpiewanych przez siebie utworów.

 

Koncertuje w Polsce i zagranicą, od marca 2008 związany jest także z Teatrem Buffo w Warszawie u boku Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej. Jest także czołowym solistą zespołu „Capelli Zamku Rydzyńskiego” pod dyrekcją Mieczysława Leśniczanka, gdzie z wielkimi sukcesami wykonuje muzykę myśliwską i dworską i rozrywkową.

 

Wspaniały akompaniament tego wieczoru zapewnił nam ZBIGNIEW WAJDZIK – świetny pianista, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej z roku 1995, wydziału instrumentalnego w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego. Obecnie zajmuje się głównie kameralistyką. Współpracuje m.in. z solistami Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Otrzymał nagrody za wyróżniający akompaniament na ogólnopolskich konkursach dla młodych instrumentalistów we Wrocławiu w 2005 roku i Bydgoszczy w 2007 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tego wieczoru została otwarta także wystawa prac malarskich autorstwa Pani Bożeny Hubickiej – artystki plastyka. Pani Hubicka gościła w niedalekiej przeszłości w Dolsku na plenerze malarskim i urzeczona pięknem naszego miasteczka i najbliższej okolicy uwieczniła je na płótnach.

 

Wystawa będzie otwarta do czwartku 12 listopada kiedy to o godz. 1100 odbędzie się spotkanie z malarką. Będzie to także okazja do nabycia jej prac.

 

Pani Hubicka jest absolwentką poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych wydziału Grafiki i Architektury wnętrz, a jej prace miały swoje wernisaże w wielu miastach w Polsce i za granicą (Warszawa, Łódź, Szczecin, Kraków i Poznań – Hamburg, Budapeszt, Praga).

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.